Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A CMD miért csak rendszergazda...

A CMD miért csak rendszergazdai módban működik?

Figyelt kérdés

Windows 8.1-es op.rendszerem van, és amikor elindítom a parancssort, és mondjuk beírok egy akár triviális parancsot, mint pl.:help,tree akkor kiírja, hogy:"'help' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.".De ha rendszergazdaként indítom el, akkor meg minden rendben van.Nem tudom, hogy miért csinálja, de már sokmindent kipróbáltam.És a "mem" parancs sem működik, az azért van mert rendszergazdaként indítottam el, vagy más miatt?



2017. máj. 6. 14:00
 1/4 coopper ***** válasza:
53%

Szia.


Ez a hiba akár "elérési útvonal" hiba is lehet.


Próbáld ki : a CMD-be ne csak a parancsot ird be, hanem a parancs elérési utvonalát is, valahogy igy :


- C:\Windows\System32\help

- C:\Windows\System32\tree


Ha a fenti módszerrel müködnek a parancsok akkor az aktuális felhasználó PATH környezeti változójához hozzá kell adni a "C:\Windows\System32\" elérési útvonalat.


Sok sikert.

üdv.

2017. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi így működik, a mem parancsra tudsz valami megoldást?
2017. máj. 6. 14:42
 3/4 coopper ***** válasza:

A MEM-mel ugyanez a helyzet mint a HELP-pel vagy a TREE-vel, tehát teljes útvonallal működiknie kell :


- C:\Windows\System32\MEM


De irtam, add hozzá a PATH változóhoz a C:\Windows\System32\ elérési útvonalat.


Win8-ban nem tudom hogyan kell (de gondolom, valahogy ugyanúgy mint win7-ben), de Win7-ben a következő a következő a módszer :


Saját gép - Jobb egér tulajdonságok - Speciális Rendsyerbeállitások - Környezeti változók gomb - Itt megkeresed vagy a bejelentkezett felhasználónál a PATH változót vagy a Rendszerváltozók között - Szerkesztés gomb és a végére egy pontosvessző segítségével hozzáírod a ;c:\Windows\System32\ részt, és kész is vagy.


Innentől kezdve müködnie kell minden parancsnak elérési út nélkül is, tehát a megszokott módon :


- help

- tree

- mem


Keress rá : Windows 8.1 környezeti változók : [link]


Sok sikert.

üdv.

2017. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A változókat tudom, hogy hogyan kell hozzáadni, az első válaszod után meg is csináltam, de a mem nem működik még most sem.
2017. máj. 6. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!