Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PLC-vel kapcsolatban lenne...

PLC-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Hogy csinálom meg a létradiagrammban, hogy az folytonos legyen? Illetve lámpák esetében egy gomb nyomására 2Hz-cel villogjon, újbóli megnyomásra leaálljon az egész?

Figyelt kérdés
A feladat, egy közlekedési lámpás feladat. Meg kell tervezni az egészet. Azt nem tudom, hogy csináljam meg, hogy a K gomb lenyomásával a sárga lámpa villogjon és ha mégegyszer megnyomom az egész folyamat leálljon. Illetve a folytonosság, amit írtam még. Az alapja kész van.

2017. máj. 12. 08:19
 1/4 Szirty ***** válasza:
46%

Milyen PLC? Csak mert sokban van eleve ütemadó rendszer bit. Azzal a villogás megoldható, de a használata típusonként más. Vagy két időzítővel előállítod ezt a jelet.


A létradiagram folytonossága alatt nem tusom mit értesz.

2017. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
OMRON CP1E, ha jól emlékszem és remélem ez a válasz a kérdésedre. Illetve, igen, rosszul fogalmaztam, a folytonosság alatt azt értettem, hogy folyamatosan ismétlődik. A folyamat végén nem áll le, hanem újraindul.
2017. máj. 14. 08:34
 3/4 Szirty ***** válasza:
41%

Itt egy lehetséges megoldás:


[link]


Bonyolultabb a kelleténél, mert nem használ speciális utasítást (DIFU, DIFD, KEEP stb). Csak "diszkrét" utasításokból áll.

2017. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:
41%
Látom nagy sikert aratott a válasz :)
2017. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!