Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom beállítani, hogy...

Hogyan tudom beállítani, hogy az oldal automatikusan frissítsen?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy kicseréltem egy png képet a weboldalon és a változás csak akkor jelenik meg, ha törlöm az előzményeket és újra nyitom meg az oldalt. Ezt valamelyik cookie tárolja? Nem várhatom el, hogy mindenki személyesen törölje az előzményeit, hogy lássa a változást.

2017. máj. 17. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ctrl+F5


Ezzel frissíts. :) És nem cookie, hanem cache.

2017. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy lenyomod a shift-et és úgy klikkelsz a frissítés gombra.
2017. máj. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress rá arra, hogy "cache busting". Több megoldás létezik a problémádra.
2017. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Drone007 ***** válasza:
100%

Ha a fájl neve nem változik, akkor a böngésző nem tudja, hogy az egy másik fájl, ezért a gyorsabb betöltés érdekében a cache-ből tölti be a képet.


A head részbe betehetsz pár fontos meta tagot, amelyek a cache frissítéséért felelnek, illetve nem engedik cachelni az oldalt, de ez nem mindig célravezető:

<META HTTP-EQUIV="CACHE-CONTROL" CONTENT="NO-CACHE">

<META HTTP-EQUIV="PRAGMA" CONTENT="NO-CACHE">

<META HTTP-EQUIV="EXPIRES" CONTENT="Mon, 22 Jul 2002 11:12:01 GMT">


A legegyszerűbb módszer azonban, ha a képet új néven töltöd fel (nyilván a kódban is meg kell változtatni a nevét), ilyenkor biztosan újratölti az képet a böngésző.

2017. máj. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!