Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven tanuljak...

Milyen nyelven tanuljak programozni, illetve honnan?

Figyelt kérdés
Sziasztok,jövőre szeretnék emelt szintű érettségit tenni informatikából,illetve később mérnökinformatikusnak akarok tanulni,és ezért szeretnék programozni tanulni.A problémám csak az,hogy annyiféle nyelv van,hogy nem tudom,hogy melyiket érdemes elkezdeni,illetve hogy hol van olyan,ha lehet magyar nyelvű forrás,ami friss,jó és megbízható.

2017. jún. 6. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha 17 évesen ennyire fű vagy a dologhoz, akkor én azt javasolnám, hogy inkább más területen próbálj meg érvényesülni.
2017. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha emelt informatikát szeretnél tenni akkor ajánlom a c# nyelvet, könnyen tanulható és rengeteg "tutorial" videó van ahol az alapokat eltudod sajátítani, aztán ha azok megvannak akkor már tudni fogod hogy merre tovább :D
2017. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2017. jún. 6. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

C, C++ szerintem inkább.

Ha még nem tanultál semmilyen nyelvet akkor Pascal hogy megértsd a "lényeget"

Ha már ismersz legalább 1 programozási nyelvet akkor azt amit fentebb említettem.

Igaz, hogy kisebb munkákhoz jobb a C# de mikor már nagyban kell gondolkodni akkor lassú a fejlesztés és a program is.

2017. jún. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első nyelvként több választásod is van, ami érdekes lehet. Persze ne úgy gondolj ezekre, mint amivel akár 5-10 év múlva is foglalkozni fogsz, bár teljesen elképzelhető, hogy ezekre fogod építeni a karriered, mégis most a tanulás a célod.


C -> kezdő nyelvként kicsit nehézkes, viszont nagyon jól megtanítja a memóriakezelést és a folyamatoptimalizációt

C#, Java -> amíg az osztály, objektum és interface fogalmát megérted, kicsit furcsa lesz, aztán viszonylag könnyen haladsz velük. A piac jelenlegi állása szerint nagyon jó karrierlehetőségek

Python -> kezdőknek is nagyon szokták ajánlani, mivel beszédes, szinte olyan, mintha angolul írnál

JavaScript (ES6+) -> az utóbbi időben rengeteget fejlődött. Mivel látványos dolgokat tudsz benne viszonylag kis tudással is elérni, motivált tudsz maradni a tanulásra. Ha ezt választod, akkor még NE használj jQuery-t, mert az elfed egy csomó dolgot, amit hasznos megtanulnod

2017. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
The GrandG: miért lassú a fejlesztés C#-ban? Pont az az előnye a C, C++-szal szemben, hogy gyorsabban tudsz benne fejleszteni, ezért cserébe viszont a sebességből áldozol fel (az utóbbi időben abból is egyre kevesebbet).
2017. jún. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek;nem gondoltam volna,hogy ilyen sok segítséget kapok!:)
2017. jún. 6. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz annyira angolul, hogy megértsd a szakkönyveket, szakfórumokat, akkor először inkább angolul tanulj.
2017. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
C,C++,C#,Batch
2017. jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!