Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki hülye matekból megtanulhat...

Aki hülye matekból megtanulhat programozni?

Figyelt kérdés
nem úgy hülye, hogy lusta, hanem tényleg nem bír számolni, valszeg diszkalkuliás, a lényeg, h. soha nem tudta felfogni a matekot.

2017. jún. 23. 19:41
1 2 3 4
 1/32 Derwer ***** válasza:
95%
Programozáshoz közvetlenül (általában) nem kell matek. Ellenben logikus és absztrakt gondolkodás mindenképp kelleni fog.
2017. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Az abszolút alapokhoz nem kell sok matek (~általános iskolai szintű) - egyfajta logikus gondolkodási képesség szükséges.


Uána már a szakterülete válogatja, hogy mennyi és milyen matematikai tudás kell. Egy szimpla weboldalhoz kevesebb matek, egy mesterséges intelligenciához vagy egy 3D játékhoz már több kell.

2017. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
16%
Nem.
2017. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%

Megtanulhat. Túl van misztifikálva ez az egész, ma már rengeteg mindent elfednek a nyelvek a matematikából.

Ami inkább kell ahhoz, hogy egy elfogadható szinten elérjen valaki: logikai érzék, érdeklődés, türelem, kitartás.

2017. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
54%

Hát assembly-ben valószínűleg nem fog megtanulni.

A magas szintű nyelveket viszont elsajátíthatja jól. De azért alapvetően hátrányban lesz.

2017. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
A diszkalkulia és a "hülye matekból" azért nem ugyanaz. Én hülye vagyok matekból, kettessel támolyogtam végig a főiskolát és 15 éve dolgozok programozóként. De ez nem diszkalkulia, csak simán nem érdekelt annyira, hogy megtanuljam. Akinek viszont a számfogalmakkal, alapműveletekkel (összeadás, kivonás) van problémája, ott már gondok lehetnek a programozással.
2017. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

Meséljetek még, hogy aki diszkalkuliás, tehát akár alapműveletek is gondot okoznak neki, az hogyan fog bonyolult gráfalgoritmusokat megtanulni, vagy nem elég hatékony algoritmusokat optimalizálni, ésatöbbi.

Ne magatokból induljatok ki, a programozás nem ott áll meg, hogy kiechoztok valamit php-ban a képernyőre.

2017. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

tusom, h. reménytelen, csak kérdeztem.

örülnék, ha nem lennék totál hülye hozzá.

a programozás jó szakma, szívesen megtanulnám, de hát nincs eszem hozzá.

2017. jún. 23. 20:40
 9/32 anonim ***** válasza:
59%

#7

Hogy az adott területhez milyen jellegű tudás kell még mindig a programozási terület jellege adja meg, mintha azt mondanád hogy az építőiparban kizárólag markolókezelőként lehet elhelyezkedni. Független fejlesztő vagyok lassan 8 éve, általában egyedül dolgozok ~ a feladatok túlnyomó részét én végzem, ennek ellenére jó ha 15-20% amihez matekra van szükségem, komoly matekra meg bőven 1% alatt, az is inkább ha csak a poén kedvéért csinálok valamit. Rajta, magyarázd meg, hogy miért van teljesen másképp.

Plusz ez a "mesélj még" magyarul egyáltalán nem működik, ha már annyi eszed nincs hogy magadtól kitalálj valami vicceset legalább normális helyről nyúld a "humorod".

2017. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Világéletemben "hülye voltam a matekhoz", aztán amikor 1991-ben megérkezett hazánkba az első PC, az első tanfolyamok egyikén szinte percek alatt beletanultam. Együtt fejlődtem vele, mivel a közszolgálatban kötelező volt megtanulni, 2000-ben már a neten voltam és így tovább. Megtanultam az angolt és tudok programozni. Nem függ össze a kettő.
2017. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!