Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miben (és mennyivel) nehezebb...

Miben (és mennyivel) nehezebb Java-ban megtanulni programozni (hivatásszerűen), mint _sima_ C-ben? És a közeljövőbeli viszonyokat nézve mennyire érné meg MOST elkezdeni váltani?

Figyelt kérdés

2017. júl. 10. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Könnyebb, sokkal.
2017. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Ez relatív.


Én ismerek olyat is, akinek az a Java nehézséget okoz, de sokkal jobban mozog C/C++ban.

Meg nem a nyelv dönti el a feladatot, hanem a feladat a nyelvet. Azért ezt tartsuk szem előtt.


Való igaz, hogy a C/C++ban minden részletre figyelni kell:

- memória foglalás, felszabadítás vs. GC

- ügyelni kell a platformok közti különbségre vs. JVM

- ...

2017. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően a Java egy egyszerűbben kezelhető nyelv, modernebb, nagyobb hangsúlyt fektett a fejlesztési hatékonyságra. ÁMDE anyáskodó. Kitörli a popsidat, hogy neked könnyebb legyen, de ez azzal jár, hogy nem enged bizonyos dolgokba belenyúlni. Valószínűleg aki kézenfekvőbbnek érzi a C-t, az elsősorban emiatt. A C nem szab eléd megkötéseket, úgy csinálsz memory leaket, meg úgy akasztod ki a gépet, ahogy nem szégyenled.
2017. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A java egy objektumorientált nyelv, a C pedig egy úgynevezett imperatív, procedurális nyelv.

Míg az első úgynevezett osztályokba sorolja a program egyes részeit, addig a második pedig nem rendelkezik ilyen lehetőségekkel, különböző alprogram részleteket kell létrehoznia.

Lényegében mindkettő alapvetően változókon és függvényeken alapuló, algoritmikus felfogás, csak az objektumorientált nyelvek lehetőséget biztosítanak arra, hogy külön osztályokat hozzunk létre, amelyeket példányosítás során objektumokká alakítsunk, így az egyes osztályokban lefutó algoritmusokat nem kell többszörösen megírni, és jól elkülönülnek egymástól.

Ez persze a procedurális programozás esetén a függvények deklarálásakor is igaz lehet, csakhogy az osztályok tartalmazhatnak függvényeket is, így tehát program logikailag elkülönülő egységeit az osztályok jelentik az objektumorientált paradigmában.


Az, hogy a java a "segged alá tesz mindent" egész egyszerűen nem igaz. A Java nyelvhez tartoznak különböző IDE-k (Integrated Development Environment) amely a rutinszerűen kitöltendő kódrészleteket létrehozza magától, felhívja a figyelmet a hibákra, és ráadásul listaszerűen lehetőségeket is fel tud ajánlani. Ugyenez igaz mondjuk a C#-ra is, ha feltelepítjük a Visual Studio-t.


Persze lehet cmd-ben is vagy notepad-ban is programot írni, csak a megfelelő fordítóprogramot mindenképpen be kell szerezni, különben nem fordul le a program.

2017. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szerinted az IDE nyújtotta pluszokra gondoltam azzal, hogy a Java kitörli a popsid, akkor van egy rossz hírem. A Java valóban kitörli a feneked, rengeteg mögöttes dunkcionalitást (teszemazt memóriakezelés) kiveszi a kezedből, így a jó hír, hogy nem kell vele foglalkoznod, a rossz hír, hogy nem tudsz vele foglalkozni. Számos szempontból 'butább' a nyelv magja azért, hogy elterelgessen téged a kevésbé átlátható praktikáktól (pl az operátor overload hiánya), és mindezen felül szigorúan OOP paradigmát követ.
2017. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!