Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Curiousgeorge09 kérdése:

Programtervező informatikus szakra milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Találtam már hasonló kérdést, de amiket konkrétan tudni szeretnék, az nem derült ki sajnos.


Idén kezdem a fent említett szakot, és szeretnék egy laptopot vásárolni, mégpedig a következő okokból:


1. Sejtésem szerint gyakorlati órákon (esetleg máshol is) szükség van géphasználatra, és gondolom, mindenki saját géppel dolgozik. (Ez csak tipp, ha valakinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata, nyugodtan javítson ki, vagy erősítsen meg!)


2. Levelező képzésen fogok részt venni, sokszor fogok órákat utazni, ennek az időnek az elütésében is hasznomra válhat a gép.


3. Van otthon egy laptopom (MSI GX720), ami elég nagy méretű és ezáltal nehéz. Másik bökkenője, hogy XP-vel mai napig jól fut, WIN7 esetében pedig már elég lassú (nem is erre van optimalizálva). Nem tudom, mennyire lehet még a mai világban XP-s géppel boldogulni.


Kérdés: az adott szak elvégzéséhez (NEM a későbbi esetleges programozói munkakörben!!) milyen gépre van szükség? Egy másik kérdésben láttam, hogy valaki hasonló szakon 200-220'000 Forint körül keresett gépet. Ez reális, avagy megfelelnek erre a célra az olcsóbb (100-120'000 Forint körüli) laptopok is? (Otthoni feladatok elvégzéséhez van egy elég jó asztali masinám is.)


Az utazás miatt még azon gondolkodtam, hogy nem túl nagy gépet választanék. 13-14" körülit, hogy ne legyen túl nehéz. Ez túl kicsi lenne, avagy elegendő? Szintén tapasztalatra alapozott választ szeretnék!


Mindenki segítségét, és hozzászólását előre is köszönöm!

Szép napot mindenkinek!



2017. aug. 8. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját gépen fogtok dolgozni, ha bekell menni - de intézménytől függhet - egy 64 gb-os pendrive elég

Órákat utazol, akk venned kell + 1 aksit :D

Xp nem kompatibilis már az újabb programokkal szóval az felejtős.


Én 150k körül saccolnám, a használható gép kategóriát, mert 8 gb ram kellett nekem programozáshoz

és 13-14 col kicsi, ha magamból indulok ki, mert a képernyő egyik felén írom a kódot, a másikon keresek/olvasok/nézem a tervet vagy alt + tab, de az is időigényes

15,6"-os gépet keress 8 gb rammal :)


laptop.hu-n 17 találat van 125-165kig

2017. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem derült ki hogy mennyi a keret.
2017. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, igen a keret :) Ha kell, meg tudok venni drágább gépet is, nem most érettségiztem, nem első egyetemem, régóta dolgozom, szóval ha szükséges, nagyobb összeget is kifizetek. Ezért eszembe sem jutott, hogy a keretet kiírjam. Elnézést, és köszönöm, jogos volt az észrevétel! Pacsi.


Elsőnek pedig köszönöm szépen a kimerítő választ. Igazából ha ottani gépen dolgoznak a diákok, akkor talán nem is a mennyiért, hanem a vegyek/ne vegyek lesz az elsődleges kérdés, amit persze magamnak teszek fel. (A buszon való gépezés csak legutolsó szempont volt.) A kutatómunkádért is hálás vagyok! RAMon és méreten kívül lenne még egyébként egyéb követelmény, amit figyelembe kéne vennem?


Amúgy pedig témához nem kapcsolódóan: Hasonló szakra jársz? Csak mert annyi minden felmerül bennem a szakkal kapcsolatosan, és nincs ismerősöm, akit faggathatnék. Egyszer szívesen beszélgetnék privátban erről. Amennyiben tolakodásnak veszed, akkor ez a bekezdés itt sincsen :)

Ja, és pacsi Neked is!

2017. aug. 8. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Infó szakra járok, de nem programozás specifikus :D

géppel kapcsolatba még, h csak végső esettben legyen amd. Nem rosszak, de folyamatos használat esetén ölben vagy nem megfelelő hűtéssel túlmelegszik. - én is azt használok - SSD még az ami sokat tud dobni rajta, de azt inkább külön vedd meg, kiszeded a cd meghajtót és a helyére berakod.

Azért nem tudom, h kell e saját gép biztosra, de ált sulis gépek csak azért jók, mert felvan telepítve minden rájuk ami kellhet, de nem szupergyorsak. Beadandók, előadások és stbkhez is hasznos.

2017. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ELTE Proginfós vagyok.


Alapvetően nem kell laptop az egyetemi tanulmányokhoz, gyakorlati órákra vannak géptermek, ottani gépeken lehet dolgozni (sőt, van hogy azokon KELL dolgozni). Persze SOKKAL egyszerűbb és kényelmesebb ha van saját laposod, különösen beadandóíráshoz. Én rendszeresen viszem magammal a laptopomat, de az esetek 90%-ában csak az órák közti időtöltésre, esetleg beadandó írásra használom. Egyáltalán nem előírás, hogy legyen.

2017. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 Még egyszer köszi!

#5 Neked is köszönöm, hasznos volt a válasz, és leginkább megnyugtató :) Remélem, mostanra alszol már! Szép napot Nektek!

2017. aug. 9. 05:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

ELTE programtervező informatikus szakot végeztem estin.


1. A gyakorlati órák gépteremben vannak. A ZH-kat az egyetem gépein kell írni. Lehet dolgozni saját gépen, de jó, ha megismered a géptermi gépeket is. A beadandókat bármilyen gépen írhatod.


3. Az XP-t nem ajánlom. Használj Linuxot! Mennyi memóriád van? Néhány kisigényű Linux: Puppy, DSL, Tiny Core, de kipróbálhatsz másokat is.

2017. aug. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ! 4GB RAMom van, de van asztali gépem, ami nagyon nem rossz :) Igazából ez jó hír, hogy nem is szükséges a laptop, ha dolgozhatok benti gépeken. Feleslegesen nem veszek így, otthon pedig úgyis az asztalit használom. Kösz még egyszer mindenkinek!

2017. aug. 9. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy használt HP 8460p-t 60k-ért 1600x900as kijelzővel, azzal kihúzod az egész suli végéig. Veszel bele egy ssd-t meg 8 GB ramot és tökéletes lesz még akár dolgozni is.
2017. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!