Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges 1 hónapra gyakornok...

Lehetséges 1 hónapra gyakornoki pozíciót szereni nyáron?

Figyelt kérdés

Külföldön tanulok és amikor haza megyek majd nyáron nem leszek sokat Magyarországon, de 1 hónapot szívesen dolgoznék. Nem a pénz számít, akár ingyenes gyakorlatra is mennék, csak egyátalán szóbaálnának-e velem a cégek, ha tudják, hogy csak 1 hónapra megyek...


Gondolom ha betudom bizonyítani, hogy kompetens programozó vagyok, akkor szívesen várják az ingyenes munkát, de az 1 hónap nagyon kevés és gondolom ezzel nagy rizikót vállalnak, hogy hátha lelassítom a munkájukban őket és pont mire felvenném a tempót már tovább is állok.


Mindegy én nem vagyok szakértő a témában :) Szerintetek lehetséges? Volt már valaki hasonlón?


(projectekkel alá tudom támasztani a tudásomat plusz van egy C2es nyelvvizsgám)



2017. szept. 15. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Elég kevés az esély rá.
2017. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de légyszíves fejtsétek ki, hogy mért nem. Gondolom az is benne van amit a kérdésemben leírtam, de lehetnek olyan okok amikre nem is gondoltam és egy tapasztaltabb fejlesztőnek vagy éppen cég tulajdonosnak egyértelmű.
2017. szept. 15. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
1 honap keves ido. Meg egy tapasztalt programozo is, ha uj helyen kezd az elso honapban nem nagyon terhel hasznot, csak ismerkedik a dolgokkal es lelassitja a tobbieket.
2017. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mennyi lenne a minimum időszak amire felvennének, feltételezve azt, hogy alkalmas vagyok az adott gyakornoki pozícióra?
2017. szept. 16. 16:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy kötelező gyakorlatodat akarod/szeretnéd letölteni, akkor szívesebben fogadnak. Napi 8 órában dolgozol, lehet hogy ingyen, de a gyakornok is gyakran ingyen dolgozik. Vagy éppen aprópénzért.
2017. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 hónap baromi kevés idő. Érdemi munkavégzés azért nincs szinte soha sem a kötelező szakmai gyakorlatok alatt sem, mert az is nagyon rövid idő, 2-3 hónap talán.

Mi kell ahhoz, hogy te ott elkezdhess érdemi munkát végezni?

- Hozzáférést kell adni a céges rendszerekhez.

- Kell neked egy laptopot keríteni, amire fel kell telepíteni azokat az eszközöket amiket használsz. (Licenc költségek lehetnek vastagon!)

- Kell valaki aki elintézi a hivatalos papírjaidat a hatóságok felé.

- Kell valaki, aki nagyjából megmutatja, hogy mi az amin dolgozni fogsz, mi hogy működik benne, kik az ügyfelek, honnan kapod a feladatokat, mik az íratlan szokások, stb. Plusz nem árt, ha egyáltalán deployolni tudod magadnál a projektet.


A fent felsorolt dolgok közül több olyan is van, ami akár napokat is igénybe vehet, és közben valakinek ezekkel telik a munkaideje. Csak az, hogy te leülhess és elkezdj érdemben dolgozni tízezer (százezer!) forintokba is kerülhet akár, még akkor is ha neked nem fizetnek semmit. Csak és kizárólag bukna egy 1 hónapos munkavállalón a cég, időt és pénzt is.

2017. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Valoban a cegek altalaban 3 honapot varnak el minimum egy gyakornoktol. Ha mrgelegszel a szakmai tapasztalattal akkor van par hely ami varja a szakmai gyakosokat 6hetes vagy rovidebb idotartamra de nem kotelezo ebben az esetben fizetniük, ugyhogy nem is fognak, de van1-2 kivetel
2017. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!