Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen gépet vegyek C# program...

Milyen gépet vegyek C# programozás + iskola + utazáshoz? (sokáig bírja az aksija és könnyen hordozható legyen)

Figyelt kérdés

Két gépet is kinéztem:

APPLE MacBook Air 13" MQD32MG/A

ASUS ZENBOOK UX410UA-GV031T

Ha esetleg tudtok pro, illetve kontra érveket hozni, hogy melyiket vegyem megköszönném. Vagy ha van más alternatíva annak is nagyon hálás lennék.



2017. szept. 19. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az elég nagy ellenérv, hogy MS technológiákra az Apple elég nagy kapufa.
2017. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont a Macbook Air-t akartam írni. Nekem ilyen van és nagyon jó laptop. Szuper könnyű és az akku 9-10 óráig simán kibírja. Ráadásul még szép is a gép. Az OSX programozni kiváló a Unix rokonság miatt. Az Asus-t nem ajánlom. Több rokonomnak is volt és ez nem az a márka, ami évekig megbízható. Egyiknek az akku ment tönkre, másiknak a hdd, következőnek a burkolat, nem egy nagyon melegedik már 1-2 évesen is, a kijelzőt is nem egynél cserélni kellett, mert meglazult. Nevetséges ez a kínai sz.r pl. apám közel 20 éves Toshiba laptopjához, ami még mindig működik vagy egyik rokonom 6 éves Macbook Pro-jához, ami még mindig 7 órát kibír töltés nélkül. E kettő közül egyik sem esik szét.
2017. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem programozásra való. Programozáshoz jó billentyűzet kell, bővíthetőség, hordozáshoz meg strapabíró külső és kis méret. HP Probook 430 G4-et nézd meg.
2017. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

"Egyik sem programozásra való. Programozáshoz jó billentyűzet kell, bővíthetőség, hordozáshoz meg strapabíró külső és kis méret. HP Probook 430 G4-et nézd meg."


-A Macbook Airnek nagyon jó billentyűzete van.

-Nem kell bővíthetőség... programozáshoz bőven elég a legújabb Macbook Air. Nagyon sokáig semmit sem fog csinálni ami erőt kívánna, sőt rengeteg dolgozó programozónak sem kell jobb.

-Az alumínium borítás nem strapabíró? Jobban szereted a műanyagot ? :D

-Az Airnek nem kicsi a mérete?

2017. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Értelemszerűen nem hoztam volna fel a macbookot, ha nem lehetne rajta fejleszteni Visual Studio környezetben. Időállás, teljesítmény (proci+ram) ami fontos, videókártya nem számít. Egyáltalán nem ragaszkodom a macbookhoz, de aki tapasztaltabb programozó és ajánlja, miért ne.
2017. szept. 19. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy van VS Code meg .Net Core, de attól még rossz választás kifejezetten ilyen célra.
2017. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább a képernyő felbontását nézném nagyon. Tudjon a laptop monitorja 1920*1080-as felbontást, mert akkor több helyed lesz a VS-ben. Emellett 8 GB ram bőven elég. Egy jó SSD lesz igazán fontos, pl. Samsung 850 EVO, amiből nekem 250 GB-os van.
2017. szept. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!