Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki aki ért a hackeléshez...

Knaz555 kérdése:

Valaki aki ért a hackeléshez vagy épp hacker társaság chat ( központot ) segítene nekem? (Etikus Hacker)

Figyelt kérdés
Láttam már sok ilyen kérdést és rá a válaszokat tehát ha lehet normális válaszokat nem olyanokat amiket mások kaptak. Csak annyit szeretnék kérdezni hogy van e olyan könyv vagy társaság interneten ahol el sajátíthatnám "A hackelést" ??!! :/ ((Tudom majd jön az a szöveg hogy a hackerek maguktól tanulták )) de én tényleg el szeretném sajátítani teljesen az alapoktól (nem szeretném semmi féle (rendőri adatok ki beszélésére) hanem csak egyszerű dolgokra segítésre úgy mondva (Etikus Hacker) És tudom hogy van etikus hacker képzés de nem szeretnék pénzt ki adni meg messzire el utazni csak kényelmesen a székemben el sajátítani vagy egy igazi hacker meg tanítana szabad idejéből azt nagyon meg köszönném várom a válaszaitokat :)

##Hacker#Képzés#online#ingyen
2017. szept. 26. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Uramisten... Hány éves vagy, nyolc?
2017. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érted a hackert, mint fogalmat?


"A hacker kifejezés alatt olyan számítástechnikai szakembert értünk, aki bizonyos informatikai rendszerek működését a publikus vagy a mindenki számára elérhető szint fölött ismeri."


Ha ismersz egy adott rendszert, és annak hibáit, rá tudsz jönni, hogy ezeket hogy aknázd ki, ennyi a lényege. Ezt nem lehet tanítani, mert ha jön egy új dolog, akkor megint fel kell fedezni a program hibáit és kiskapuit.


Példaként hoznám fel az SQL injectiont. Házi feladatként nézz utána ennek, elvégre egy hackernek tudnia kell hol keresni ezeket az infókat. :)

2017. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Jó olvasgatást

2017. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Hackernek nem lehet tanulni ... a második kommentelő tökéletesen leírta mért, ment is a like.
2017. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező olvasmány:

[link]


"majd jön az a szöveg hogy a hackerek maguktól tanulták"

Igen, mert az autodidakta tanulás a "hacker lét alapeleme".


"tudom hogy van etikus hacker képzés de nem szeretnék pénzt ki adni "

Az etikus hacker képzések azért kerülnek súlyos pénzekbe, mert ezek végén tanúsítványt kapsz, ami feljogosít arra, hogy egy cégnél - szerződés alapján - biztonsági tesztekezt hajthass végre.


Ingyenes tananyagokat lehet találni az Interneten -

például:

[link]

[link]

[link]

2017. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen kepzes nem letezik.


#2 Semmi koze az SQLhez. Ma mar felejtos az sql injection. Ma mar ezeket ki lehet szepen szurni / lehet vedekezni ellene. Egy weboldalt ma mar teljesen maskepp kell tamadni. Aki eleteben nem hallot a linuxrol akkor inkabb ne is foglakozzon vele.


En azt mondom egyszer tanuld meg a C++-t. Ha ez megy akkor probald magadnak irni az alkalmazasokat. De rogton ne egy keyloggerrel mert oda tudni kell, hogy mukodnek a halozatok. Ezt majd titkositani kell, hogy a viruskergetok ne vegyek eszre parasztul megmondva. Nem art ha tudod a pythont is. Nah meg, hogy jutatnad el neki...ez a legfontosabb. Anno voltak a brute forcos korszakok. Nem tudom valaki emlekszik e ra :D Windows xp-n tokeletesen mukodott. Meg mukodo kepes de ki hasznal windows xp-t manapsag :D

2017. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen kepzes nem letezik."

Etikus hacker képzések vannak:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

de azok a "hackervilág" csak kis szeletébe engednek betekintést.


"Ma mar felejtos az sql injection. "

Bár esett a "népszerűsége", de még használatos:

* [link]

* [link]

2017. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#7 Nevetseges. Nem fogok vitatkozni egy olyannal aki nem fogja fel, hogy mit akarok irni. Te attol nem leszel hacker mert hackerek tanitanak meg hackelni. Ok is azt mutatjak be / tanitjak meg amit ok tudnak ha tenyleg igaz. Ne, hogy azt gondold, hogy tenyleg atadjak az igazi tudasukat =) Lehet, hogy brute forcos programot le toltenek meg tanitjak, hogyan kell configuralni es akkor te mar hacker vagy =)). Te meg nagyon sokat kell tanulj baratocskam. A linkekkel nem ersz semmit. Hiaba linkeled be nem er semmit. Mindent magadtol kell megtanulj. Mas nem tanitja meg neked. Ne vard, hogy mas irja az alkalmazasokat es akkor te hasznalod ...es hacker vagy. Max script kiddie.
2017. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 2*Sü ***** válasza:
100%

A hacker tulajdonképpen nem más, mint egy informatikai ezermester. Kellően nagy tudása van különböző területeken ahhoz, hogy meglássa az egyes rendszerekben történő folyamatok következményeit, megtalálja, hogy egy-egy működési mechanizmust hogyan lehet nem rendeltetésszerű használattal rávenni arra, hogy valami egészen mást csináljon, mint amire szánták.


A hacker kicsit olyan, mint Józsi bácsi, aki egy porszívó motorból, egy ócska babakocsi kerekeiből, néhány kacatból némi fűrészeléssel, forrasztással, kalapálással, fúrással, faragással csinál egy fűnyírót. Ezt nem lehet külön tanulni. Egy részét igen, de kell hozzá az intelligencia, kreativitás. Külön meg lehet tanulni szerelni, és ha elég mélyek az ismereteid, és van kellő IQ-d, kreativitásod, akkor látni fogod, hogy bizonyos dolgokat hogyan lehet úgy kombinálni, ahogy az emberek többségének nem jut eszébe.


Igazán jó betörő az lesz, aki jól ismeri a zárakat. Mondjuk lakatos. Egyébként fordítva is igaz, igazán csak az tud jó zárakat tervezni, aki valamennyire ért a zárak kinyitásához, kvázi jó betörő lenne belőle. Hiszen csak így tudja, hogy mi ellen is kellene védekeznie egy zár megtervezésénél. Minden jó programozó alapszinten tud hackelgetni.


A hacker még csak nem is feltétlenül számítástechnikai ismereteket takar. Mondok egy példát. Volt a városunkban több tízemeletes ház. Egyik ismerősöm egy ilyenben lakott, és onnan tudom, hogy volt a kaputelefonon egy olyan csengő, ami nem egy adott lakásban csengett, hanem háromszor röviden megnyomva kinyitotta az ajtót. És itt az első dolog, amit a hackernek tudnia kell, megfelelő információkkal kell rendelkeznie, ehhez viszont foglalkozni kell az adott dologgal (szoftverrel, operációs rendszerrel, hálózattal, honlapokkal, stb…). Oké, ezt hogyan lehet kihasználni, hogy egy hasonló tízemeletesbe bejuss úgy, hogy nem csengetsz be senkihez? Egyáltalán honnan lehet tudni, hogy egy kaputelefon így van-e összerakva? Mikor néztem a kaputelefont, megfigyeltem, hogy az a csengő, ami az ajtót nyitja, ott a gomb maga sokkal tisztább, kopottabb, de körülötte meg van egy koszos folt. Persze, mert ezt a gombot nyomkodták a legtöbbet, kvázi majdnem az összes lakó kulcs helyett ezzel nyitotta az ajtót. A gomb kopottabb volt, hiszen sokat nyomkodták. Tisztább, mert mindenki törölgette a gombot. Körülötte viszont koszosabb volt, mert minden letörölt koszt oda kentek rá. Itt jön az, hogy ismerned kell a folyamatok következményeit, hogy ha van ilyen gomb, az lesz a legtöbbet nyomogatott, ha nyomogatott, annak milyen következményei vannak. Meg persze meg kell találni azt, hogy ez felhasználható valamire. Mikor az ismerősömmel megosztottam ezt a felismerést, bár ő egy ilyen tízemeletesbe lakott, nézett egyet, mert soha nem gondolt bele, hogy felismerhető az ajtónyitó gomb valamiről – nézte azt a gombot sokszor, de nem látta igazán –, és hogy esetleg ezt ki lehet használni, hogy egy másik lépcsőházba bejuss.


A hackelés nem valami speciális tudás, hanem inkább egy mély tudás birtokában egy speciális szemléletmód, gondolkodásmód.


Ergo ha hacker akarsz lenni, akkor kezdj el programozni. Sajátíts el legalább egy, de ha lehet több különböző programnyelvet profi szinten. Mire addig eljutsz, jobban fogod érteni, hogy mitől hacker a hacker, és látni is fogod, hogy hogyan lehet ilyen irányban fejlődni.


A #5-ös válaszolóhoz csatlakozva a hacker howto-t én is ajánlom olvasásra, emésztgetésre: [link]

2017. szept. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9%
De mit akarsz hackolni? Mondjuk telefonos játékokat?
2017. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!