Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan programozzam meg Java-ban?

Hogyan programozzam meg Java-ban?

Figyelt kérdés

Adott egy Java játék. Benne van egy reaktor, aminek novekedik a homérséklete egy adott számmal (ezt a számot mindig megadom - 'int mennyivel'). Hogy lehetne megírni a 'kikapcsolás()' funkciót, aminek hatására nem novekedne a reaktor homérséklete-akkor is ha novelni szeretném, ergo nem változna az értéke. Valamint a 'bekapcsolás()' funkcióval újra mukodne úgy, ahogy elotte. Biztos meg lehet nagyon egyszeruen oldani, csak nem tudok rájonni.

Gondolkoztam tobb módszeren (pl. ha homersékletnovekedés torténik, akkor egybol legyen ugyanannyi homérsékletcsokkenés, stb),de még kezdo vagyok, s nem tudom,hogyan lehetne megoldani


Ime egy nagyon tomor reszlet a kódból (felesleges dolgok kihagyva):


public Reaktor(){ /*constructor*/

homerseklet = 0;

/*(...)*/}

public void homersekletNovekedes(int mennyivel){

homerseklet += mennyivel;

/*(...)*/}

public void homersekletCsokkenes(int mennyivel2) {

homerseklet -= mennyivel2;

/*(...)*/}

public void kikapcsolas(){/*nem tudom,hogyan*/}

public void bekapcsolas(){/*nem tudom,hogyan*/}



2017. okt. 15. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

int novekedjen = 1;

novekedjen = 0;


homerseklet += novekedjen * mennyivelNo;

homerseklet -= csokkenjen * mennyivelCsok;

2017. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a mennyivelt nem tudom hívni a be/kikapcsban , mert az a novekedés paramétere, nincs kulon definiálva constructorban. Vagy csak én értettem valamit félre?
2017. okt. 15. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

A Reaktor osztályban létrehozol egy bekapcsolva nevű boolean típusú változót, alapértelmezetten true értékkel:

boolean bekapcsolva = true;


kikapcsoláskor false-ra állítod:

bekapcsolva = false;


bekapcsoláskor true-ra állítod:

bekapcsolva = true;


A hőmérséklet növekedésekor/csökkentésekor, meg ellenőrzöd:

if (bekapcsolva) {

homerseklet += mennyivel;

}


if (bekapcsolva) {

homerseklet -= mennyivel;

}

2017. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Leírhatatlanul hálás vagyok! :) Sejtettem, hogy valami egyszerű módon meg lehet oldani, de valahogy nem tudtam rájönni
2017. okt. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!