Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha ezeket végig csinállom...

Ha ezeket végig csinállom eljutok junior szintre?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


és plusz a hackkerrank.com-on meg a leetcode.com-on gyakorlom az algoritmusokat plusz java programozási feladatokat.


És a tudásomat android appokkal próbálgatom.


(már pár hackerrank feladatok megcsináltam, a udemy kurzus negyedénél vagyok és már több kicsi programozási projectet csináltam, kisebb terminálos játékok mint a Tictactoe, Mastermind, Hangman)



2017. okt. 18. 16:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És mi a kölömbség a junior és a normál programozó között? Olyan tudás, amit csak munka tapasztalattal lehet megtanulni, magarul rutin? Vagy valamilyen tanulható dolog?
2017. okt. 18. 16:25
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem igazán használják azt a kifejezést, hogy "normál" programozó. Általában Junior meg Senior programozót különböztetnek meg. A kettő között az elsődleges különbség a tapasztalat mennyisége (és ebből fakadóan a tudásé is). Junior pozícióban rendszerint számolnak azzal, hogy bizonyos ott használt technológiát még nem ismersz, sok mindent még nem tudsz, időbe telik míg beletanulsz, és emiatt az első 1-2 hónapbna nem is várják, hogy profitot termelsz. Egy senior pozíció ugyanakkor a fejlesztés mélyebb, nagyobb szakértelmet igénylő részeit foglalja magában, és nem csak az implementációs, de a tervezői folyamatban is magasfokú önállóságot igényel. Ilyen pozícióra olyat keresnek, akinek több éves tapasztalata van a konkrét technológiákkal, és metodikákkal, amiket ott alkalmaznak, megfelelő elméleti háttérrel rendelkezik, és az esetek nagy részében hiánypótló ismerettel is bír (olyasmi, ami kell, de jelenleg nincs a cégnél). Egy senior fejelsztő esetében is természetesen kell némi idő, míg mindenhez hozzászokik, meg teljesen átlátja a belső fejlesztéseket, de lényegesen rövidebb 'betanulási' idővel számolnak, mint egy juniornál. És míg a junior pozíciókban sok esetben betanítás is van, a senior fejlesztőktől általában elvárják, hogy maguktól is beletanuljanak az adott rendszerbe.
2017. okt. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#1 nálunk a "normalt" regularnak hivjak, o a d2. De a megnevezéseben nincs benne hogy regular, csak simán software engineer. Kb 1-2 tapasztalat kell ide
2017. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*1-2 ev tapasztalat.
2017. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

"Ha ezeket végig csinállom eljutok junior szintre?"


Nem.

2017. okt. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5# Akkor még mit kell ezeken kívül csinálnom?
2017. okt. 22. 09:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Tanulni és kódot írni, meg olvasni. Sokat. Éveken át.
2017. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7# Ha elolvasod ... pont azt csinállom. Mindig egyre nagyobb projectekbe kezdek és napi szinten 1-2 órát kódolok. Plusz egy hackerrank feladatot megcsinállok.


Nagy kódbaset még nem láttam, de haladok felé... Magyarul akkór jó irányba tartok.


(Meg persze első éves egyetemista vagyok)

2017. okt. 22. 19:30
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Meg persze első éves egyetemista vagyok"


Hogyne, én meg Billy Gates unokaöccse. :)

2017. okt. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves "Billy Gates unokaöccse”.


Bizotsan betörtem az egyetem rendszerébe:

[link]


Biztosan elloptam valakitől a jegyzeteit:

[link]


Biztosan csináltattam magamnak egy kamu könyvtári kártyát (amire pénzt tudok tölteni és büfében is tudok vásárolni meg nyomtatni):

[link]


Biztosan barihiból vettem egy 72 eurós 1000 oldalas könyvet, nem Business Analysis órára, ami csak az első félévben kell, mert Software Engineeringre specializálódok, ezért kicsit felesleges volt :)

[link]


Biztosan unalmamban szórakozok egy virtuális win 10, win 2012 r2 server és ubuntu gépen és gyakorlom a subnetinget, meg Activedicetrory felállítást …. Valószínűleg nem Infrastucture & Service Management órára csinállom….:

[link]


Biztosan letöltöttem egy random egyetem scheduling appját, hogy a nem létező óráim kezdésére figyelmeztessen:

[link]


És biztosan képzeletbeli negyedéves vizsgákra készülök:

[link]


Légyszíves komolyan válaszoljatok….

(Nem véletlenűl vagy 32%, csak trollkodsz … Nem lepődnék meg ha semmi közöd sem lenne az informatikához)

2017. okt. 23. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!