Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Computer School Informatikai...

Computer School Informatikai programozó képzésről vélemények?

Figyelt kérdés

2 év a képzés ideje.

Felsőfokú szakképesítést ad.

Érettségi után tervezem hogy beiratkozom,de előtte kíváncsi lennék a tapasztalatokra.



#programozás #képzés #informatika #IT #Computer School #számítástechnikai Informatikus
2017. okt. 18. 22:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10#nek igaza van.


Amúgy ha webfejlesztő akarsz lenni vagy netántán csak appokat akarsz csinálni, akkor még elég is lehet egy OKJs képzés vagy ez 2 éves AP végzettség, de ha komolyabb rendszerekkel akarsz dolgozni magas fizetésért nem ezt ajánlom.


Persze vannak kivételek.

Pl.: Az MIT-nek minden CS előadása, jegyzetek, vizsgafeladatok és megoldások fent van a honlapjukon. Így lényegében ha nagyon elszánt vagy minden megtanulhatsz amit egy MIT diák.

(Pár nagyobb egyetem ugyan így felrakja az óráit, pl.: Harvard , de nekik nincs minden fent.)


[link]


Scott H Young amerika újságíró 1 év alatt végig csinálta az MIT 4 éves CS kurzusát. Minden vizsgát letett, minden beadandót megcsinált. Igen, nem akapott diplomát, de megtanulta a világ egyik legjobb egyetem tananyagát plusz regeteg munka ajánlatott kapott, miután végzett fele, mert videókkal dokumentálta az előre haladását.


Most nem azt mondom, hogy mindenkinek ezt kell csinálni, de itt a példa, hogy meg lehet tanulni mindent egyetem nélkül is, viszont 1000 emberből legalább 999 ember feladná az első 1-2 hónapban.


Lehet, hogy most úgy érzed, hogy motivált vagy és, hogy te máshogy fogod csinálni mint a többiek... Te kölömb vagy, sokkal kitartóbb vagy így biztosan nem fogod feladatni...


Tehát nem az a probléma, hogy azok a fejlesztők akik nem mentek egyetemre butábbak lennének vagy kevésbé motiváltak, csak sokkal nehezebb egy adott stuktúra nélkül tanulni.


Nem fogod megtanúlni a feleslegesnek tűnő dolgokat és az a szomorú, hogy nem is fogod tudni, hogy megkellet volna-e tanulni őket.

2017. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11# Vagyok.


Magyarul el kell döntened, hogy mivel szeretnél foglalkozni és aszerint cselekedni.


Pl.: Ha front end webfejlesztő akarsz lenni, akkor egyátalán nem kell foglalkoznod a felsőoktatással (még az OKJs képzéssel sem).


Viszont ha Machine Learningel akarsz foglalkozni, komoly matek háttér kell és diploma nélkül sehol sem állnak szóba veled, max akkor ha valami nagyot letettél az asztalra.


Vagy akár ha csak egy banki rendszeren szeretnél dolgozni backendesként mondjuk Java nyelven, akkor is elvárják a diplomát....


(Amúgy megsúgom, hogy az OKJ a szákmában semmit sem számít, mert a legtöbb helyen kevés és sok helyen meg fölösleges. Ha nekem lenne OKJm bele sem raknám az önéletrajzomba. Az AP degreek meg lehetnek hasznosak, mert ha jól tudom utána egy másik egyetemen folytathatod a tanulmányaidat, de önmagában ugyanúgy semmit sem ér)

2017. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"A munkahely találás nem ettől függ, hanem hogy mennyire tudod eladni magad.

Semmi köze a képesítésedhez."


Kedves 8# a 7#es válaszóla arra értette, hogy hiába vagy a legjobb programozó ha nem tudod demonstrálni a tudásodat.

Magyarul ... ahoz, hogy egyátalán megkapd a lehetőséget, hogy bemutasd a tudásodat egy interjú során be kell bizonyítanod, hogy valamilyen szinten kompetens vagy...


Pl.: Egy diploma a munkáltató szemében egy igazolás, hogy megütsz egy bizonyos szintet. Persze ez a "szint" sok helyre kevés, de ha pár saját projektet csinálsz vagy egy open source projekthez hozzá adsz valamit, ki tudsz tünni a tömegből és elég jónak látszól, hogy megérjen behívni téged egy intviewra.


Ott általában algoritmusos kérdésekre kell válaszolni és megoldani pár próba feladatot ... persze ez mindenhol máshogy megy.


7# Nem mondott hülyeséget, tényleg jól kell "eladnod magadat". Vagy igazolnod kell munkatapasztalattal és diplomával, hogy jó vagy.

Vagy valami mással ... pl.: van egy vizsonylag híres programozásról szóló youtube csatornád és mindenki látja a videóid alapján, hogy kompetens vagy.

2017. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az előbbi posztomban DOMM-ot írtam. Nos, ahogy éreztem is, tévedtem. Valójában a Quake volt az a játék, amelyhez Carmack az NT vezető fejlesztőjének segítségét kérte.


"Carmacknak nem volt egyszerű dolga, mivel korábban senki nem hozott létre teljesen háromdimenziós, valós idejű virtuális tereket. (A Doom ugyan térhatású, saját szemszögű játék volt, de ezt trükkökkel érték el: a játéktér valójában nem volt 3d-s.) Carmack több ezer oldalnyi szakkönyvet és tanulmányt olvasott el, hogy képbe kerüljön, de a szakirodalom csak elméleti lehetőségekről szólt. A gyakorlati megvalósítás rá várt.


Carmack elszigetelte magát az irodai deathmach-partiktól, a kíváncsiskodó riporterektől és minden zavaró körülménytől. Napi 12 órán át dolgozott, délután négytől kora hajnalig. Rájött, hogy ilyen kemény feladat még sosem állt előtte. Egy internetes játékra kihegyezett háromdimenziós grafikus motort kellett létrehoznia – vagyis egy virtuális valóságot. De ehhez szakértő társra volt szüksége, amit Michael Abrash személyében talált meg.


Abrash igazi ikonnak számított a programozók körében; nála többet senki sem tudott a virtuális világok elméletéről. Ő volt a Windows NT operációs rendszer vezető fejlesztője, és a Microsoft egyik legmegbecsültebb programozója."

2017. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

És a felső oktatása a Bsc mennyire nehéz? Középfokon tanulom a gimnáziumi matekot. Az egyetemi matek mennyire lenne nehéz? Illetve miket tanulnak még ott?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. okt. 19. 16:10
 16/21 anonim válasza:

Hát ha azt nézzük akkor az a középiskolai matek olyan 1 egység. Az egyetemes olyan 6 egység körül lehet alapból és ha matekosabb leszel egyre csak nehezedik:)


Ha érted semmi sem nehéz, ha nem akkor minden az.

2017. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha a gimis középfokú matek 0 tanulással is szín ötös, akkor van esélyed egyetemen.
2017. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hülyeség ezen gondolkodni ... nem mindegy, hogy milyen nehéz a matek? :) Ha így állsz neki soha sem fogod megtanulni... Most ha valaki azt mondja, hogy nehéz és szinte lehetetlen megcsinálni akkor csak azért megtántorodsz?


Ez komoly? Akkor hogy akarod önmagadat megtanítani egy OKJs képzés mellet, ha ilyen dolgok megtántorítanak.


Sok nehéz dolog van, de az nem azt jelenti, hogy lehetetlen megcsinálni, hanem, hogy ha rossz vagy matekból 1 óra tanulás helyett 6 óra tanulással fog járni, majd idő teltével egyre kevesebbel ahogy felzárkózol...

2017. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a motiváló szavakat :) Több értelmét látom már az egyetemi képzésnek mint egy Okj-snak , pedig úgy voltam vele eddig hogy nem fogok egyetemre menni. Mostmár teljesen máshol állok a dolgokhoz. Esetleg tudnátok mondani pár olyan matematika anyagot amit kezdetben tanulnak? Csak hogy betekintést nyerjek, mert kíváncsi vagyom.
2017. okt. 19. 20:53
 20/21 anonim válasza:
Mátrix műveletek, határérték számítás, deriválás
2017. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!