Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még visszamennem? Nem vagyok már túl idős?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Korábban jártam az ELTE proginfo-ra, de eléggé felidegesítettek az ottani viszonyok, ezért 2 év után otthagytam. Most műszerész vagyok, és elég jól is keresek. Viszont nagyon szeretek programozni, és szabadidőmben is azt csinálom.


Szerintetek érdemes még visszamennem az egyetemre lediplomázni? Van még esélyem a munkaerő piacon?

Már 27 éves vagyok, és 30 fölött már a legtöbb programozót ki is rugják.



2017. okt. 20. 05:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
A jó programozó hiánycikk. Ha nem tetszenek a viszonyok az egyetemen, akkor jobban jársz, ha tapasztalatokat szerzel.
2017. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy az ELTE proginfó Bsc-n már az előadások is katalógusosak. Nehogy már ütköztethesse az órákat, vagy dolgozhasson szegény hallgató mellette!
2017. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképp próbáld meg. Nekem bátyám 28 évesen diplomázott, a felesége is akkor fog kb. Mindketten informatikusként dolgoznak és dolgoztak is egyetem mellett. Nekem van olyan csoporttársam (bár mérnöki szakon) aki 40 évesen kezdte, szóval a kor miatt abszolút nem aggódnék.
2017. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Már 27 éves vagyok, és 30 fölött már a legtöbb programozót ki is rugják."


Csacsiság. A legidősebb programozó kollégám 62 éves, és cseppet sincs lemaradva a fiatalokhoz képest, sőt!

2017. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha az ember fizikailag és szellemileg valamire képes és csinálni akarja, mert eredményességet lát benne, akkor csinálja, ez ilyen egyszerű:)

Mások meg le vannak...tudod.

2017. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Már 27 éves vagyok, és 30 fölött már a legtöbb programozót ki is rugják."

Mi a f#szom ez??

2017. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen. Jol ismerem az elte-s viszonyokat. Ahelyett, hogy tamogatnak az egyetem melleti szakmai munkavallalast, inkabb tiltjak. Probaltam ez mellett lobbizni a dekanal, de csak osszevesztunk. Pont ezek miatt hagytam ott. Teljesen ertelmetlen szopatasok vannak, amikre az ember meg ebben az orszagban sincsen felkeszulve. Az orak idopontjat is szandekosan ugy hatarozzak meg, hogy meg azt a 20 orat se tud vallalni. Raadasul ugy tudom, hogy mar szabalyt van errol.


Azert mondtam, hogy sok a 27, mert mar a google se vesz fel senkit se 30 folott. Pedig annal liberalisabb hely a vilagon nincs.

2017. okt. 20. 14:02
 8/18 anonim ***** válasza:
Amúgy meg menj akkor estire, igaz fizetős de munka mellett ki tudod fizetni és lehet összességében jobban jársz
2017. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Valóban, ha aktívan dolgozol, ráadásul még elég stabil is az anyagi háttered, jobb ha estire mész. Már csak azért is, mert az ELTE-n ez a kötelező katalógusos agyrém csak a nappalis BSc-re vonatkozik. De arra nagyon.
2017. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Az orak idopontjat is szandekosan ugy hatarozzak meg, hogy meg azt a 20 orat se tud vallalni."


Nem, azokat úgy határozzák meg, hogy az adott oktató mikor ér rá a többi tárgya mellett. Tudod egy ember nem csak egy tárgyat tart általában.

A katalógus pedig valóban nem a legjobb módja az előadásra járást ösztönözni, de amióta van, javultak valamit az eredmények is. Szóval valamit mégis csak használt, bármennyire is bosszantó. (Munka mellé pedig ahogy írták, ott van a lehetőség az estire, amit pont erre találtak ki.)

2017. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!