Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan működtessek két...

C#-ban hogyan működtessek két gombot egyként?

Figyelt kérdés
Egy kinyitható oldalmenüt szeretnék (mint pl. Windows 10 startmenü) két panellel oldottam meg. Egyiken csak ikonok vannak, ahogy be van csukva a menü, ha kinyitom, látszódik az ikon mellé írt funkció is. Összecsukva pl. csak egy fogaskerék látszódik, ha kinyitom a panelt, akkor pedig látszódik a fogaskerék és a beállítások szöveg. A panel nyitását egy időzítővel oldottam meg egy fix és egy másik, nyitható panellel. Az ikon és a hozzá tartozó szöveg két külön gombon van megoldva, mivel ha kinyújtom az egyik gombot, akkor már a másik panelen nem látszódik. Azt szeretném, ha ráviszem az egyik gombra az egeret, akkor a mellette lévő gomb is ugyanazt a háttérszínt kapja meg. Abban a pillanatban, ahogy ráviszem, egyszerre változzon meg mindkét gomb háttere, de ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy egy minimális, kb 0,2 mp-es késéssel fog megváltozni a másik gomb háttérszíne. Mit tehetnék? Nem lehet valahogy úgy megcsinálni hogy egyként lássa a két gombot a program vagy hogy a panel ne takarja ki a másik panelen lévő gombot, vagy tökéletesen egyszerre változzon meg mindkét gomb háttere? Tudtok valami megoldást erre? Köszönöm a segítséget! :)

2017. okt. 20. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármit lehet, de hogy én ebből egy büdös szót se értettem az is biztos.

A kód titkos?

2017. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hmmm sejtettem, hogy nem lehet majd erteni, de hogy mondjam... Van kettő gomb, azt szeretném, ha az egyikre ráviszem az egeret és kijelölődik a gomb, akkor azzal egyszerre egy másik gomb is ugyanúgy kiemelődjön, mintha az főlé is odavinném az egeret, tehat változzon meg a gomb színe végülis. Ezt megoldottam, de az a baj vele, hogy némi késéssel valtozik meg a másik gomb színe, nem pedig azonnal, ahogy szeretném. Ha egyszerűen kiszélesíteném az egyik gombo úgy, hogy fedje a masik panelt is, akkor azt nem tudom megtenni, mert a panel eltakarja a gomb egy részét.
2017. okt. 20. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!