Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám a nyomtató...

Hogyan tudnám a nyomtató lapját progrmaozni?

Figyelt kérdés
Van egy régi Lexmark z517-es nyomtatóm amit nem használok. Driver nincs hozzá. Van rá valamilyen mod hogy gépre kötve tudjam programozni az alaplapját vagyis gépröl vezérelni a motorjait vagy hasonló? Nem nyomtatás céljából hanem csak úgy müködtetni mert nem kell már nyomtatóként. És ha igen hogy miylen nyelven lehetséges?

2017. okt. 21. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem valoszinu, a nyomtato az fel van programzova nyomtatonak, es nem atalakithato.


Amit megtehetsz, az az hogy kiszeded a motorokat, veszel egy motorvezerlot, egy Arduinot, es C nyelven programozod.

2017. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Driver nincs hozzá."

Windows XP-hez/2000-hez biztos van:

[link]


Az Z510-es szériához - így az Z517-hez - van Vista driver (ami Windows 7-tel is kompatibilis):

* [link]

* [link]

* [link]


Linux alatt meg elvileg működésre bírható:

[link]

2017. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért ezt mondtam mert windows 10-et használok és úgyis van egy müködő nyomtatom.
2017. okt. 21. 15:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek, cska kb 1 hónap mire megjön az arduino ebayröl szóval várhatok addig de alapból is azt akartam csak így szórakoztam volna elötte ezzel.
2017. okt. 21. 15:04
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Hogy ne volna, de driver mindenképp kell hozzá, mert a portot el kell érni valahogy.


Az első baromságot írt.

"fel van programozva nyomtatónak" Lol. .. :o)

2017. okt. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-os, akkor valaszolj mar a kerdesre is, ha mar en baromsagokat irok.


Oke, keres egy USB2 drivert (ezzel eleri a portot). Utana hogyan eri el kulon a motorokat? Valamelyik nyomtato szabvanyban van kozvetlen eleres a kulonbozo motorokhoz?

2017. okt. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Utana hogyan eri el kulon a motorokat? Valamelyik nyomtato szabvanyban van kozvetlen eleres a kulonbozo motorokhoz?"


Ha ennyire hülye vagy valamihez, akkor miért válaszolsz ezirányú kérdésre?

2017. okt. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Veled tarsalogni. Latom mindenkibe belekotsz, ha nem ir vissza senki akkor nagyon unalmas lenne az eleted. Nehogy a vegen kart tegyel magadban.
2017. okt. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Latom mindenkibe belekotsz,"


Elég rosszul látod. Én nem kötök bele senkibe, csak kritikával illetem azt, akire ráfér.

2017. okt. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor most lehet vagy nem? És ha lehet akkor hogyan?
2017. okt. 22. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!