Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php-ban lehet valahogy valódi...

Php-ban lehet valahogy valódi és nem pszeudo randomszámot generálni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, mert azt olvastam, hogy ilyesmit mondjuk hardveradatokból lehet generálni, és az algoritmikus véletlenszámgenerátorok mind determinisztikusak, de van erre bármiféle megoldás, ami a webprogramozást illeti?

#véletlenszám generálás #valódi véletlenszám #pszeudo véletlenszám
2017. okt. 29. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Annyira nem rossz kerdes, hogy mar masnak is eszebe jutott:)


[link]


A Random API kulon erdekes, bar otletem sincs mire lehetne hasznalni.

2017. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogyha valaki van olyan bátor, és szeretne mondjuk a DES-hez vagy az AES-hez hasonló blokkos titkosítót készíteni, akkor lényegében nem hülyeség, csak ezt rajta kívül senki nem fogja használni. :D

Amúgy ilyesmi van a php-ban alapból. hogy DES meg AES, de szerintem az is csak pszeudo randomszám alapján működik. Bár ki tudja?

2017. okt. 29. 20:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt a stack overflow-os választ átugrottam egyszer, mert a PRNG-okról írt, de ez az egeres megoldás nem is hülyeség, végülis ajax-szal meg jquery-vel meg lehet oldani. :D
2017. okt. 29. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

A sajat titkositasi modszerek _mindig_ rosszabbak lesznek a "standard" modszereknel.

Mert a standardot matematikusok, programozok, hackerek probaljak megtorni, a sajatot pedig csak a fejleszto.

2017. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem akarom élesben használni, csak egyfajta hobbi lesz. Egyébként kiválóan értek a számelmélethez és a valószínűségszámításhoz. :)

Magyarul nem akarok belőle ISO(vagy mittoménmilyen) protokollt csinálni.

2017. okt. 29. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség adott a valós véletlenszám generáláshoz:

* Vagy a szerverhez csatolsz egy valós véletlenszám-generátor hardvert: [link]

és ahhoz csinálsz egy szkriptet, ami a webszervernek generál véletlen számot


* Vagy egy külön szolgáltatást használsz, ami valós véletlen generátort használ - ilyen például a random.org:

[link]

2017. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó!
2017. okt. 29. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Valódi véletlen számokat kell figyelembe venni. Törtmásodperceket az időben, töredék fokokat a hardver vagy a szoba hőmérsékletében, és így tovább. Viszont ekkor az egyenletes eloszlás nem garantálható. Az eloszlást statisztikákkal lehet közelíteni.
2017. okt. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 A törtmásodpercek nekem is eszembe jutottak, csak olyan probléma van vele pl, hogy ha egy másodpercen belül két számot generálunk, akkor a második generált szám biztosan nagyobb lesz, mint az első, amitől elég messze lesz a randomtól. :)
2017. okt. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!