Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » WPF-ben készített játékban...

WPF-ben készített játékban hogyan lehet megoldani, hogy ha adott egy fekete hátterű képem benne különböző ábrákkal (egymástól jól elkülönítve, a fekete résszel elválasztva), akkor játék közben mindig a megfelelő ábrát vágja ki (és azt jelenítse meg)?

Figyelt kérdés

Tehát pl. adott egy karakter, aminek különböző mozgásállapotait ábrázolja ez az egy jpg kép, és ha mondjuk nyomok egy ugrást, akkor a karakter kinézete, testhelyzete szép folyamatosan változzon azáltal, hogy a különböző állapotait a megfelelő sorrendben kivágja ebből a fekete hátterű képből és megjeleníti azt.

Hogyan tudom egyrészt lekódolni, "megmondani" a játéknak, hogy éppen mely testhelyzetet vágja ki?

Hogyan tudom megoldani magát a hibamentes körbevágást?


Tudom nagyon hosszú a kérdés, és lehet nem is egyszerű megoldani és időigényes a megválaszolása, de amennyiben valaki ennek ellenére mégis megválaszolja annak nagyon megköszönöm!


2017. nov. 12. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem keress rá a "sprite" kifejezésre (nem, nem az üdítő)
2017. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"ez az egy jpg kép, és ha mondjuk nyomok egy ugrást, akkor a karakter kinézete, testhelyzete szép folyamatosan változzon azáltal, hogy a különböző állapotait a megfelelő sorrendben kivágja ebből a fekete hátterű képből és megjeleníti azt."


1. Nincs .jpeg, .BMP van.

2. Adottak a kivágásra és megjelenítésre megfelelő függvények(BitBlt, stb).

3. Ne kivánd már, hogy itt ingyen, bérmentve megtanítsanak téged programozni.

2017. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!