Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a jele a C#-ban logikai...

Mi a jele a C#-ban logikai függvényeknek?

Figyelt kérdés
kerestem de az and (&) és az or-on (|) kívül a röbbinek a Soha, Inhibitáció, Ismétlő, Inhibitáció, Ismétlő, Antivalencia, VAGY NEM, Ekvivalencia, NEGÁCIÓ, Implikáció, NEGÁCIÓ, Implikáció, ÉS NEM és a Mindig nem találtam találtam vagy csak nem ismertem fel

2017. dec. 6. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincsenek ilyenek.
2017. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Nem az operátorokra gondolsz véletlen?

!= , == , <= , >=


Ha úgy keresel rá, hogy C# operátorok , akkor biztos megtalálod.

2017. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

és - &&

vagy - ||

nem - !

Ezek vannak, illetve az elágazás - if (ha) { akkor } else { egyébként } vezérlési szerkezetek.

2017. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a tanárom alkalmazott egy ilyen jelet ez mire való?: ^
2017. dec. 6. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Hatványra emelés
2017. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A ^ (kalap/háztető) jel a kizáró vagy operátor:

[link]


#5: Nem. A hatványra emelésnek nincsen operátora C#-ban. Helyette ott a Math.Pow():

[link]

2017. dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
ha nem megy a matek perfect szinten akkor minek kell neked programozónak tanulnod ??? azért hogy munka nélkül maradj , vagy véletlen el tudsz menni majd rendszer gazdának ahol ezeknek az 1 negyedét sem fogod használni !
2017. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: itt egy példa a különböző logikai függványek (ez alapján: [link] ) implementációira:

[link]


Az ÉS NEM, VAGY_NEM, antivalencia, ekvivalencia, inhibitáció, inverz inhibitáció, implikáció, inverz implikáció előállítható a negáció, ÉS, VAGY függvények felhasználásával.

2017. dec. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezt a "matek nélkül nem lehetsz programozó" dumát! Senior fejlesztőként dolgozom 15 éves tapasztalattal a magyar átlagbér sokszorosáért és a 15 év alatt sosem használtam a gimnáziuminál bonyolultabb matekot. Elhiszem, hogy vannak olyan területek a programozáson belül, ahova kell, de matektudás nélkül is simán lehet valaki programozó. A logikai készség nem függ össze a matektudással.
2017. dec. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!