Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt informatika érettségire...

Dev5 kérdése:

Emelt informatika érettségire MySQL?

Figyelt kérdés
Szükséges emelt informatika érettségire tudni MySQL-ben megírni egy-egy lekérdezést, vagy akármilyen formában szükség lehet rá? Ha esetleg kezdő szinten felkészülök MySQL-ből, akkor lehetséges, hogy egyszerűbben megtudom csinálni a feladatokat, mint grafikus felületen(Access)?

2018. jan. 15. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Emelt érettségire elengedhetetlen az SQL tudás.


Nem csak grafikus, hanem "írásos" lekérdezést is kell csinálni többek közt.


Valóban gyorsabb grafikusan a legtöbb esetben, de van amikor egy szöveges lekérdezés gyorsabb.

2018. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell a csudát, én azt se tudtam, mi fán terem az SQL amikor emelt érettségiztem. Van adatbázis kezelés az emelt érettségin, de ezt jellemzően valami magas szintű szoftverben célszerű megcsinálni (pl Access). Az érettségi feladat is aszerint van összeállítva.
2018. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a közismereti érettségire gondolsz, akkor a feladatok többsége megoldható Accessben, de mindig van 1-2 olyan feladat, amihez kell ismerni az SQL alapjait. Nem a MySQL-t, hanem az SQL-t. Ez elég világosan látszik a követelményekből és a közzétett feladatsorokból. Ha a szakmaira gondolsz, ott egészen más a helyzet, elengedhetetlen az SQL.
2018. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De egyébként az Accessen belül a legtöbb feladat SQL-ben is megoldható (megint nem MySQL), kivéve a jelentést és az űrlapkészítést. Az importálást jobb az Access grafikus felületére bízni. (Előző)
2018. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én tavaly érettségiztem informatika ismeretből középszinten és ott is kellett tudni, úgyhogy gondolom felső szinten is van ebből a tantárgyból. Ez az a tantárgy ami a szakközepes infósoknak kötelező volt.
2018. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából megoldható minden a QBE ráccsal, viszont ha a szakmában szeretnél dolgozni akkor érdemes lenne most megtanulnod, mivel most még van motivációd hozzá.


(De pl. ha Linuxot kérsz érettségire ott kötelezően MySQL-t kell használnod)

2018. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, tényleg nem oldható meg minden QBE-ráccsal, csak a nagyja. Ha megnézed a feladatsorokat, látni fogod.
2018. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!