Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet fejleszteni az algoritmusok átültetését valamilyen programozási nyelvbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szakdolgozatomhoz gyűjtenék ötleteket. Az a feladatom, hogy tanítási módszereket kell elemeznem, majd egy a mi iskolánkon nem használt/nem olyan tradicionális módszert továbbfejleszteni az algoritmustanuláshoz és az adatstruktúrák megértéséhez. Én arra gondoltam, hogy a különböző sortokról csinálnék egy kisfilmet, amelyet Baecker filmje inspirált, de azt mondták, hogy az elég gyakran feldolgozott téma (na de nem a mi sulinkon :D) és nem elég interaktív. Igen, az interaktív részével egyetértek, és mivel a diákoknak gondot okoz a megértett algoritmust egyből kész kóddá varázsolni különböző programozási nyelveken, ezért arra gondoltam, hogy a kisvideóimat az egyes sortokról összekapcsolnám interaktív feladatokkal, amik segítenék megoldani az előbbi problémát. Nos, itt a baj. Nincsenek ötleteim, hogy mit készítsek, a tanárom pedig teljesen rám hagyta a döntést. Valójában ő sincs tisztában vele, hogy mit is szeretne. Lényeg: ötleteket gyűjtök, hogy hogyan könnyíthetném meg a diákok tanulását, és ötleteket az aplikációhoz???, vagy ami majd lesz belőle. Nem vagyok túl jó programozó, és még ahhoz is szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik programozi nyelvben lenne a legegyszerűbb ilyen aplikációt létrehozni? Eddig Javáztam, nagyon nem megy, úgyhoy azt ha lehet, hanyagolnam, de ha nincs más megoldás, akkor üsse kő. XD


Minden választ, ötletet szívesen fogod, és nagyon szépen köszönöm! :)



2018. jan. 16. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig Javáztál és az sem megy annyira, akkor nem ajánlom új nyelvnek a megtanulását :D legalább is a projecthez.


Mondjuk egy android quiz app?

2018. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csinálhatnál java script-ben egy olyan megoldást, ahol a rendezés alatt álló objektumok és az algoritmus egyszerre lenne megjelenítve 2 panelen. Az algoritmust leíró nyelvet egy legördölő panelen lehetne kiválasztani (a rosettacode-ról az összes sort algoritmus, minden nyelvre letölthető), de az alap az egy scratch szerű vagy valamilyen pseudo code lenne. És persze lenne egy megfelelő szintaxis kiemelés, hogy szép legyen.


Alatta lenne egy vizualizáció a rendezendő objektumokról pl. különböző méretű dobozok. A kiindulási sorrendet ugyancsak egy legördülő menüből lehetne kiválasztani: rendezett, fordítottan rendezett, véletlenszerű, kevéssé rendezetlen.


Lenne olyan opció, hogy egy play gomb lenyomásával rendezed az objektumokat, és az algoritmus minden egyes lépésénél kijelölöd, hogy melyik objektumot fogod meg, melyikkel hasonlítod össze, hova teszed az iteráció végén, és persze közben a vonatkozó kódrészletet is kijelölöd, hogy látszódjon, hogy éppen melyik parancsot hajtod végre.


De lenne egy olyan opció, hogy a használónak kellene csinálnia ugyan ezt, követve az algoritmus szabályait: neki kellene kattintani az objektumora, eldönteni, hogy mit mivel kell összehasonlítani, és elvégezni a cserét, közben persze menne az algoritmus kijelölése is ahogy előbb. Ha a megakadna kérhetne segítséget.


Jó lenne még egy számláló is, hogy látszódjon, hogy a különböző rendezések a különböző kiindulási sorrend esetén mennyire hatékonyak, mennyi iteráció alatt jutnak el a teljesen dendezett végállatpotig.


Kemény meló, de faja lenne.

2018. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Wow! Köszönöm utolsó válaszoló, de azt hiszem, nincs bennem az a programozói thetség, hogy én egy ilyet összehozzak. :)
2018. jan. 31. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!