Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt hogyan oldjam meg SQLben?

Ezt hogyan oldjam meg SQLben?

Figyelt kérdés

Itt találhatóak a tábláim:

[link]


Az Orderben az idCustomer és idProduct foreign kulcsok. Valamiért egy sima INSERT INTO-val nem tudok értéket adni nekik....


Ezzel csak akkor tudok értéket adni nekik ha nem foreign kulcsként hanem csak sima fieldként mentel el, de akkor meg később nem tudom belőle vissza hívnak a Customer és Product tartalmát ....



Hogyan adjak értékeket az Odernernek SQLben?


Ezzel próbálkoztam eddig, de nem működik.

INSERT INTO mywebshop.Product(idCustomer, idProduct)

VALUES ('1', '2');


(később phpval adnék értéket amikor rákattint valaki az Order gombra egy terméknél)


A tanáromat is megkérdeztem iskolában, de ötlete sem volt, sőt még jól el is rontottem az adatbázisomat és újra kellet synkronizálnom egy új schemat.



2018. jan. 17. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mit jelent a "de nem működik"? Mi a hibaüzenet?
2018. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

INSERT INTO mywebshop.Product(idCustomer, idProduct)

VALUES ('1', '2');


Erre a kódja ez az error üzenet:

Error code: 1054. Unknown column 'idCustomer' in 'field list'

2018. jan. 17. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez azért nem hangzik olyan ördöngösen. A hibaüzenet ékes angolsággal azt fejezi ki, hogy a Product táblában nincs idCustomer oszlop. Ha ránézel a belinkelt sémára, azt fogod gondolni, hogy tényleg nincs.
2018. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

INSERT INTO mywebshop.Order(idCustomer, idProduct)

VALUES ('1', '2');


Itt az Orderben keresem és mégis hibás ....


Duplacate entry '0' for key 'PRIMARY'

2018. jan. 17. 15:46
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha kitörlöm a primary keyt az Orderben akkor megjavul és működik, de nem tudom, hogy az bölcs döntés-e ...


(kezdő vagyok)

2018. jan. 17. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Order táblában rosszul van felvéve az elsődleges kulcs. Vagy úgy kell definiálni a sémában, hogy magától növő számláló legyen, vagy mindig meg kell adni kézzel (de ez nem ajánlott). Mivel egyiket sem tetted, 0 lett, és a másodiknál visít, mert az elsődleges kulcsnak egyedinek kell lennie.
2018. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké hogy kezdő vagy, de ezt nem a tankönyvből kéne olvasnod? Hiszen nagyon sokat beszél róla.
2018. ápr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!