Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek az csúnya, hogyha...

Szerintetek az csúnya, hogyha magukban a html (nyilván php kiterjesztésű) fájlokban használok namespace-kat?

Figyelt kérdés

Van egy model fájlom, amikben a classek vannak, a cms/model névtérben. Minden ott van, a bejelentkezéstől a regisztráción keresztül az összes class és metódus.

Amikor a bejelentkezésnél meghívom a classek metódusait, akkor nyilván a megfelelő namespace-ba kell tennem azt a fájlt, ami meghívja ezeket a cuccokat.

Viszont ehhez a html tartalommal rendelkező php fájlok elejére kéne nekem raknom namespacekat.


Vagy végezzem el a meghívásokat mindig külön fájlban?


De van egy url változó szerinti includolás is, amire írtam egy külön classt. Azt bele kell írnom a kódba.


Annyira nem használtam még php környezetben névtereket, hogy nem tudom mi a standard, a youtube-on pedig leginkább ilyen indiai csávók által összegányolt hülyeségeket látok.


Szóval mi ezzel kapcsolatban a standard? Biztos ostobaságot kérdezek, dehát megmondom őszintén ehhez a részéhez annyira nem értek a dolognak.



2018. febr. 17. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért lenne csúnya? Nem kell ezen semmit görcsölni, a névterek a nyelv része, használd őket nyugodtan.
2018. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:

Ha már mvc struktúrában építed a backendet, akkor nyilván a megfelelő helyeken kell használnod a névtereket. A model és a controller fájlokban van helyük (sőt), a megjelenítésért felelős view szekció fájljaiban már nincs.

A jó mvc struktúra alapja egyébként a jó routing kialakítása. Én olyan routingot használok pl, ami a teljes url hívást (domain, subdomain, full query string) figyelembe veszi, és ez alapján hívja meg a megfelelő controllert, így csak a célzott névtereken ülő osztályok nyílnak meg.

2018. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!