Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó munka. Hogyan...

Programozó munka. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sok helyről hallom, hogy programozóként csomó munkalehetőség van illetve érdemes megtanulni valamilyen programozási nyelvet, hiszen "ez a jövő". Csomó online kurzus van ami alapján meg lehetne tanulni, illetve több haverom is magától tanult meg programozási nyelvetket. Ahhoz, hogy valami munkát kaphassak ezen a területen milyen szinten illetve melyik nyelvet érdemes megtanulni? A JavaScript-ből van most több online kurzusom, azoknak állné neki. Érdemes egy nyelvre koncentrálni és abból minél jobbnak lenni vagy ássam magam bele minél többe? Mi az a programozási szint, amitől már tudok vele pénzt keresni? Előre is kösz a segítséget!

2018. febr. 17. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy tudsz egy nyelvet az p|csafüst.

Attól, hogy tudsz vizet forralni meg olajban sütni még nem mehetsz el szakácsnak egy étterembe.

2018. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek szintek, ha állásinterjún el tudod érni, hogy felvegyenek, akkor felvesznek. Hogy hol mi a követelmény azt meg cége válogatja. Pl ismertem egy csávót, aki nem volt éppen toppon, 30 perces interjból kb 28 percen át csak visszakérdezgetett az interjúztatónak, mégis felvették, mondván, hogy ez az ember annyira érdeklődő és lelkes, meg értelmes kérdési vannak, hogy megéri akár gynegébb szintről is kioktatni...
2018. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Az a baj, hogy eleve rossz a hozzáállásod. Azt hallottad, hogy hiányszakma és jól lehet vele keresni, ezért elkezdenéd te is.


Ahogy előttem is leírták a nyelv nagyon nem számít. Azt döntsd el, hogy mit akarsz csinálni.


Mobil alkalmazást?

Web backend vagy frontend?

Beágyazott fejlesztő?

Játék fejlesztő? stb...


Ha meg van a cél, akkor ahoz tudunk nyelvet ajánlani és különféle frameworköket, de így a látatlanban nagyon semmit sem.


Pl.: Én imádom a Javát és ezzel nagyon jól lehet keresni, ezért ezt ajánlanám, de a következő kommentelő, aki mondjuk Pythonnal dolgozik lehet az "ő nyelvét" ajánlaná... ebből csak egy véget nem érő veszekedés lenne, ami téged még jobban összezavarna.


Mit akarsz csinálni?

2018. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

1. Programozónak nem mindenki alkalmas. Kell hozzá egy szemlélet, egy hozzáállás.

2. Célhoz választunk eszközt, nem fordítva. Előbb a cél legyen meg, utána lehet nyelvet ajánlani.

3. Ha ennyire tanácstalan vagy, hogy itt kérdezel, ne sértődj meg, de jó eséllyel nem fogsz eljutni oda, hogy pénzt keress a programozással.

4. Angolul mennyire tudsz? Egy legalább alapfokú angol nélkül hozzá se kezdj!

2018. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászolásokat! Tudom, hogy elég naív volt a kérdésem :) ha az én szakmámon belül hasonló kérdéssel talákoznék én is néznék egyet.

Főleg online dolgok érdekelnek, kreatív, vizuális dolgok. Fotósként/Videósként dolgozom. Ezért gondoltam a JavaScript-re (bár lehet nem az kellene. Tényleg 0-ról kezdem) A pénzkeresést a kérdésben eléggé nyomtam, de ezt most hadjuk akkor. (kicsit megakadtam a fotózásban. Anyagilag nem föntartható amit csinálok. Olyasmit próbálk keresni, amit otthonról/bárhonnan tudok csinálni és finanszírozhatnám vele a fotós projektjeimet) Földi nyelvekkel jól állok, felsőfokúm van angolból és németből illetve beszélek franciául és arabul.

2018. febr. 18. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha vizuális dolgok akkor web frontend (amit látsz egy weboldalból) --> HTML CSS kezdetnek


utána javascript jquery


vagy akár web design irány + egy webfejlesztő cégnél a fotó tudományod is alkalmazhatod (sok fotó anyagot használnak weboldalak készítésénel + photoshop stb...)

2018. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát egyenlőre menj el egy gyárba, ha ennyire nem megy a üzlet.

Mellette meg tanulhastod az alapokat (html, css).

Utána mehet a javascript, végül valamilyen backend nyelv.

Én mostanában a node.js-be szerettem bele.

2018. ápr. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Földi nyelvekkel jól állok, felsőfokúm van angolból és németből illetve beszélek franciául és arabul."


Felsőfokú angol és német, meg még két nyelv valamilyen szinten? Akkor mit keresel még ebben a szánalmas országban?! Nyugaton tutira sokkal jobban boldogulnál, mert itt csak hanyatlás lesz, az biztos!

2018. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!