Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak a kezdőknél van az, hogy...

Csak a kezdőknél van az, hogy szívnak egy másik kolléga által írt kódbázis értelmezésén, vagy a tapasztaltaknál is?

Figyelt kérdés
Én most kezdőként valamilyen gány kódon dolgozom, ami nincs dokumentálva, és nem nagyon megy a szabványok után. Vajon a kezdőségem miatt szívok vele, hogy értelmezni is nehéz, vagy tapasztaltként is nehéz lenne.

2018. febr. 19. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez attól függ, hogy ki írta azt a kódot és hogyan.

Totál perfekt, clean kód is lehet nagyon nehezen értelmezhető, akár egy vérprofi számára.

2018. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy vérprofi számára egy totál perfect clean kód nem lesz nehezen értelmezhető. Valami hiányzik, vagy nem totál perfect, vagy nem clean, vagy nem vérprofi.
2018. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

"Azért egy vérprofi számára egy totál perfect clean kód nem lesz nehezen értelmezhető"


Ja, pláne ha az adott terület épen nem a sajátja, ha a probléma matematikailag nagyon összetett, ha a szerző kódolási stílusa nagyon sajátos, meg még néhány ha lenne itt, HA nem unnám..

2018. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ősi kínai mondás:


"rossz programozónak az anyja sem érti a kódját"


:D

2018. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondoljunk csak arra az egyszerű esetre, hogy mondjuk egy függvény meghív három másikat, amik egyébként tök más fájlokban is vannak. Azok meghívnak további kettőt, stb. Mire az ember végig követi, hogy az eredeti függvényben ezek együtt mit adnak vissza (ki tudja, mitől függően), azért azzal el lehet tölteni egy kis időt.

Egy nagyobb projekt esetében a "clean code"-ba erősen beletartozik a tömör de alapos komment is. Ha jól van kommentelve, akkor egyből látni, hogy pl. egy függvény (aminek a hívási lánca elvész a projekt sötét bugyraiban), mit fog az adott helyen visszaadni.

2018. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amin én vagyok az nincs kommentelve egyáltalán kb.
2018. febr. 20. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Valahogy muszáj lenne egy hevenyészett tervvé visszafejtened, mert anélkül nem hatékony a meló. Nem használtam még erre, de megpróbálhatsz egy doxygen-t ráengedni, és valami kis hívási diagramok meg osztálydiagramok lesznek legalább, amiket utána összerakhatsz.
2018. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!