Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez már MVC struktúrában való...

Ez már MVC struktúrában való programozásnak számít?

Figyelt kérdés

Ugyebár az MVC azt jelenti, hogy az alkalmazás számításokat végző része, az információkat összegyűjtő és a megjelenítő részei elkülönülnek egymástól.


Tegyük fel, hogy létezik egy model, ami sql lekérdezéseket készít.


Egy html/css lapról összegyűjti az információkat egy javascript (vagy valamilyen framework) kód. Azt továbbítja a modellnek, amely az adatok alapján egy sql lekérdezést valósít meg, a lekérdezett adatokat visszadobja a javascript-nek, az pedig megjeleníti a view-ban a visszapasszolt adatokat.


Ez már MVC, vagy ez még nem? Csak az MVC, ha valaki jól ismert MVC patterneket használ? Őszintén szólva nekem nem világos, hogy a szemlélet és a logika a fontos, vagy csak az az MVC, amely megfelel egy már létező, és széles körben alkalmazott MVC pattern-nek.



#MVC #design pattern #Model-View-Controller
2018. febr. 19. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az MVC egy design pattern. Attól, hogy vannak MVC alapú framework-ök, te is megvalósíthatod bármilyen eszközökkel. Amit leírtál nagyjából megfelel neki, de azért nem teljesen, ha jól értettem.
2018. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"továbbítja a modellnek, amely az adatok alapján egy sql lekérdezést valósít meg"


A model nem csinál semmit, főleg nem sql lekérdezést. Azt valamilyen backend csinálja. A model csak arra való, hogy kezelhetők legyenek az adatok a View és a Controller számára.

Az MVC-t meg tudod valósítani saját eszközökkel is, ahogy mondod. De egyszerűbb (főleg tanuláskor) egy meglévő frameworkot használni hozzá.

2018. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Drone007 ***** válasza:

Az MVC pattern már nem újdonság, de azért még mindig a php advanced fejlesztési szintjén jelenik meg. Sok youtube videó készült már a témában, én ezt a régi 2011-est kedvelem (több részes), mert az alapjait elég jól bemutatja.

[link]

Ha meg akarod érteni az MVC sémát, akkor eleinte kerüld a frameworköket, mert csak összezavarnak.


Vidd végig a fenti tutorialt, és ha mindent értesz, de ha maradnak még kérdéseid, akkor írj újra. Amíg nincsenek szilárd alapjaid a témában, addig sok segítséget nem kapsz itt, mert minden csak okoskodásnak fog hatni.


Sok sikert!

2018. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi uccsó, amúgy ez nem rossz. Valami hasonló htaccess alapú Bootstrap classt én is csináltam többször, de a neve más volt.
2018. febr. 21. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!