Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lett megoldva?

Boros Dániel 1.2 kérdése:

Hogy lett megoldva?

Figyelt kérdés
Saját célú családi vállalkozásra szeretnék csinálni egy weblapot , nem vagyok profi weblap programozó , de nagyon megtetszett a mostani E-kréta oldalon az hogy , ahogy görgetsz lefele az oldalon , akkor a background ugye nem mozog ,csak a divek , de aztán változik a BG , és utána is ugyanúgy ( [link] működik az egész . Tehát a kérdés hogy nemtudjátok hogyan lett ez megoldva ? az oldalt már megvizsgáltam ,de nemtudtam megtalálni a parancsot . Szerintem CSS , vagy nemis tudom . Sokat segítenétek. Köszönöm :)

2018. febr. 24. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezeket parallax effektusoknak hívják, beépített keretrendszerekben szinte mindig előfordul, így a Bootstrap és a Materialize is tartalmazza sok más remek keretrendszer közt.


Sok sikert!


Segítség:

[link]

2018. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes sectionökre alkalmazza mindig a stílust.

Annyi a trükk a dologban, hogy a css-ben az img-holder class-ban ezek benne vannak:


width: 100%;

height: 400px;

background-position: center;

background-attachment: fixed;

background-size: cover;

padding: 0;


Az után a section után ahova a háttérképet szeretnéd egy 400 pixeles sáv van kihagyva a következő section előtt. (ahol ez a kép látható)

2018. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 25. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!