Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Delphi6 NMUDP-t hogyan kell...

Delphi6 NMUDP-t hogyan kell paraméterezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Írok egy egyszerű UDP-kommunikációt megvalósító alkalmazást (azért Delphi6-ban, mert ez van meg az irodában legálisan), viszont egy ponton elakadtam. Az adatküldés működik, a fogadó félen le is fut a DataReceived esemény, viszont bajban vagyok, hogy hogyan valósítsam meg a küldött üzenet fogadását.


procedure Tfrm_Main.NMUDP_1DataReceived(Sender: TComponent;

NumberBytes: Integer; FromIP: String; Port: Integer);

var uzenet: array[1..20] of char;

begin

NMUDP_1.ReadBuffer(uzenet,20);

m_Naplo.Lines.Add(uzenet);

end;


Erre azt írja, hogy: [Error] Main.pas(46): Types of actual and formal var parameters must be identical.

A ReadBuffer deklarációja elvileg:

procedure ReadBuffer(var Buff: array of char; var length: integer);


Hálás lennék, ha valakinek sikerül rávilágítani, hogy mit is szúrok el...


2018. márc. 16. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az m_Naplo?

Nekem inkább az a gyanús.

2018. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 coopper ***** válasza:

Szia.


A deklaráció : "procedure ReadBuffer(var Buff: array of char; var length: integer);"


Ebből nekem az jön le, hogy a második paraméternek is változónak kell lennie : "var length: integer", mivel ebben adja vissza, hogy hány karaktert sikerült neki beolvasnia (NEm biztos hogy mindig 20 lesz).


Tehát valahogy igy :


procedure Tfrm_Main.NMUDP_1DataReceived(Sender: TComponent;

NumberBytes: Integer; FromIP: String; Port: Integer);

var uzenet: array[1..20] of char;

beolvas : integer;

begin

beolvas:=20;

NMUDP_1.ReadBuffer(uzenet,beolvas);

m_Naplo.Lines.Add(uzenet);

end;


Sok sikert.

Üdv.

2018. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, az egy memo komponens, ami biztos, hogy működik, mert ha "m_Naplo.Lines.Add('Teszt'); "-et írok, és nem babrálok az üzenet visszanyerésével, akkor rendesen lefut.
2018. márc. 16. 13:29
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet!!

Így már működik, valóban változót kér, ott adja vissza a kapott puffer nagyságát, csak én leragadtam a tömbnél, és nem láttam a fától az erdőt. :)

Köszönöm a segítséget!

2018. márc. 16. 13:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!