Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges a kontextust...

Lehetséges a kontextust figyelembe vevő szövegellenőrző progit írni?

Figyelt kérdés
Tehát egy olyan programot, ami nem csak az elírásokat javítja, de ha mondjuk azt írom, hogy "a szüleim és én elmentem kirándulni", akkor az "elmentem"-et kicseréli "elmentünk"-re?

2018. márc. 16. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Jelenleg még nem igazán.
2018. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet.
2018. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy ez megfelelően működjön teljes értékű mesterséges intelligenciát kellene írnod ami értelmezni tudja a szöveget és meg kell tanítani a nyelvtanra is, nyilván nem lehetetlen mert miért lenne az, de egyelőre nem tudok róla hogy bárki sikerrel járt volna - pedig sokan foglalkoznak vele, amikor összejön gyakorlatilag teljesen felesleges lesz minden supportos ember, rengeteg pénzt tudnak majd megpsórolni vele az igazán nagy vállalatok.
2018. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell megértenie a programnak a szöveget. Elég ha ismeri a nyelv szabályrendszerét.

Már elég rég óta léteznek a nyelvészet területén ennél sokkal komolyabb fejlesztések is.


[link]

2018. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Nem léteznek ilyenek.

Mutass akárcsak egyetlen egy példát.

Az, hogy belinkelsz egy szabályrendszer gyűjteményt az csak bullshit, semmi más.

2018. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a mondat majdnem jó, mert ha a szüleimmel máris jó az egyes szám első személy
2018. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!