Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android osztályváltozó mentése...

Android osztályváltozó mentése két activity között?

Figyelt kérdés

Activity A-ban egy gombnyomásra átmegyek Activity B-be. B-ben beírok egy szót, amit intent-tel átviszek A-ba, ahol ki szeretném íratni az eddig így beírt szavakat.

Csak az a gond hogy a A-ban nem bírom elmenteni az ArrayListet, ahova a szavakat akarom elmenteni.


az onSaveInstanceState metódus Oveeridolva van. Ha a telót elfordítom, akkor vissza tudom hozni az ArrayListet az onCreate metódusban.


De ha a B-ből térek vissza A-ba, akkor az onCreate savedInstanceState paramétere null.

Debuggoltam, ha A-ból megyek B-be, akkor az onSaveInstanceState metódus lefut.


Ötletek? Holnap feltöltöm valahova az egész projectet, de itt a .java fájlok


[link]

[link]

[link]



2018. márc. 31. 00:06
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a project

2018. márc. 31. 00:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Néz utána az intentnek. Hozzá lehet adni változókat .putExtra metódussal.

Azt hogy listákkal működik-e nem tudom, valószínűleg kelleni fog egy db, és akkor csak id-t adsz meg

2018. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy az intentnek hozzá lehet adni, de nem akarom ugyanazt a változót oda vissza dobálni két activity közt, úgy hogy B Ben nem változik
2018. márc. 31. 09:05
 4/4 A kérdező kommentje:

Na átcsináltam úgy hogy B be küldöm az egész listet és ott adom hozzá az új adatot.


De ha valaki akinek van ilyesmiben gyakorlata leírná hogy ezt hogy szokás megoldani, azért nagyon hálás lennék

2018. márc. 31. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!