Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvvel...

Melyik programozási nyelvvel kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tervezem letenni az emelt szintű informatika érettségit majd a jövőben. Ehhez viszont kell a programozás is. A kérdésem hogy melyik nyelvet ajánljátok?

Basicben már próbálkoztam itt sikerült is egy quizt és egy böngészőt összehoznom elöszőr segítsggel majd egyedül is.


2018. ápr. 9. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem c# estleg java.
2018. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
python
2018. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha basic-kel kezdtél, akkor Pascal vagy Java, de attól is függ, hogy milyen irányba lépnél tovább. Ha nem akarsz programfejlesztő lenni, akkor python, ha akarsz, akkor jobb a Pascal, Java esetleg a C.
2018. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

"Ha nem akarsz programfejlesztő lenni, akkor python, ha akarsz, akkor jobb a Pascal..."


:DDDDDDDD

2018. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
c#, java, python... a legjobb ha megnézeget és amelyik szimpatikusabb... ha fogalmad sincs akkor c#
2018. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Java. A legkeresettebb.
2018. ápr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SimkoL ***** válasza:

Én is anno a Basic-kel kezdtem, majd jött a Pascal, Delphi. A Delphi valamilyen szinten hozta magával a C++-t - sok forráskód csak C++-ban volt elérhető, WIN API minták, példák szintén, a Delphi helpjében ott volt a C++-os példa is, stb. Nem szeretem a C alapú, C-re hajaló nyelveket de a szükség ráviszi az embert. Nagyon sok programomban a sebesség, egyszerűbb megoldás miatt 'szívhez szólóan' kellett a Windows-zal beszélni így meg kellett a C++-t is tanulni legalább is értelmezés szintjén.

A sok nyelv közül talán csak a Python-nal nem vagyok kibékülve. Elismerem hogy tömör csak szerintem nem igazából tanuló nyelvnek való. Sokat tol az ember alá alapból és ebből kifolyólag nem lesznek meg az igazi alapok. Ha itt egy Pascal-os megoldásban rakok a StringList-et háborog mindenki - holott a Free Pascal is sokat tud - Python-ban alapból 'elismerik'.

2018. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!