Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Konyv vagy Tutorial Video...

Konyv vagy Tutorial Video segit/ett jobban a programozasban neked, mibol tanultad meg jobban (gyakorlas mellett)?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Könyv.

A videók gyerekeknek valók.

2018. ápr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

webfejlesztésnél főleg könyv

játékfejlesztésnél leírások is segítettek, de a videók által tanultam a legtöbbet eddig

ha csak a sima programozást nézzük, akkor azt leírásokból jobban tudtam tanulni, de egy komplexebb projektet összeállítani, átlátni, megérteni videók gyakorlati bemutatásával sokkal jobban megértettem


viszont videókban sokkal több hülyeséget véltem felfedezni, mint leírásokban

tehát amikor a videós nem tudja, hogy az adott dolog hogyan működik, vagy miért úgy ahogy, akkor tudnak akkora baromságokat mondani és az a gond, ha valaki nem ismeri, vagy nem megy utána, akkor megmarad a butaság

leírásokban ritkábban találkoztam olyannal, hogy akkora hülyeségeket mondtak volna

2018. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Talalj ki magadnak feladatot. Teher alatt no a palma.
2018. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Programozásban nekem sosem segítettek a videók, de hogy őszinte legyek a könyvek sem túl sokat, nem találtam soha olyat ami megfelelő lett volna számomra tempó szempontjából. A régi Gerard Swinnen könyv volt a legjobb amit olvastam(nem tartalmilag értem, nem tökölt többet mint amennyi időre szükségem volt hogy felfogjam mit akar mondani, de nem is kapkodott annyira hogy hülyének érezzem magam). Nagyritkán nézek videót ha elakadok valamivel, vagy csak szeretnék egy átfogó képet kapni anélkül hogy sokáig kéne foglalkoznom a témával de tanuláshoz nekem leginkább mások kódjainak olvasgatása és stackoverflow(illetve hasonló oldalak) segített. Van mondjuk néhány nagyon-nagyon jó youtube csatorna, nemrég futottam bele pl ebbe

https://www.youtube.com/playlist?list=PLF206E906175C7E07

Gyönyörűen listába van szedve minden, rövid videók, és a fickó láthatóan nem most végezte az egyetemet, de általában ezt a minőséget közel sem érik el. Attól kapok agyfszt amikor a hülyegyerek azt hiszi hogy gameplayt csinál 12 éveseknek és a webkamera képe kitakarja a kód felét, hát kinek hiányzik ez.

2018. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ööö nekem előadás + előadásdiák esetleg ajánlott irodalom. Ha valami nem a tananyag része (vagy csak fogalmam sincs, hogy mikor említették) és szükségem lenne rá, akkor arra ráguglizom. Ezzel csak az a probléma hogy amiről azt sem tudom, hogy létezik arra elég nehéz rákeresni. Tárgyakhoz szokott tartozni némi kitekintés +irodalom, vagy megemlítenek más technológiákat stb. Ezeket mindig végigfutom félév végén, hátha találok olyasmit ami érdekel.
2018. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!