Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem rég olvastam egy gyerekről...

Nem rég olvastam egy gyerekről (háát,4 éve volt 14 ), és gondoltam utána olvasok ez után, hogy mit is tanulnak "rendszergazda" néven középiskolákban. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Hát nagyot csalódtam, mert ott kezdődik, hogy ilyenekre ezek a tipikus "sokat játszok akkor ettől a 4 évtől tuti tudok ilyem játékot csinálni én is" gyerekek jelentkeznek, és alacsonyak az elvárások.

Másrészt pascallal kezdenek mert az a "C-re felkészít".. hááááát

Remélem ezt normálisan megtudjuk itt beszélni , mert szerintem ez a magyar féle tipikus oktatás


2018. máj. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Pascal elég... 8.-ban :D.
2018. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit akarsz?
2018. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Pascal egy jó tanulónyelv, nem kell lesajnálni. A programozás alapjainak megértéséhez - feltételezem ez a cél - tökéletes.


Pláne hogy a rendszergazda üzemeltető, nem fejlesztő, ő keveset fog programozással foglalkozni (maximum néha ír egy pár Bash-/Powershell-/Python-/Perl-/stb.-szkriptet)

2018. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Pascallal az ég egy adta világon semmi baj nincs.

Nem kell rögtön C#, C++ és a többivel kezdeni, amíg a logikád nem áll rá a problémamegoldásra.

A Pascal pontosan tökéletes nyelv erre.

Nem kell egyből OOP programozni.

2018. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 moozygoo ***** válasza:

Nem tudom te honnan szedted ezeket de pont Informatikai rendszerüzemeltető szakon vagyok (régen rendszergazda volt a hivatalos neve) és :

-Az oktatás 2 éves, nem 4, munkaügyin lehet 8-9 hónap de azt haggyuk i s mert semmit nem ér

-4 évesen max informatikai középiskolában tanulhatnak ilyesmikről, ahol az érettségi mellett kapnak valami nagyon alapot az informatikáról, hogy aztán ha továbbmegy benne érettségi után némi előnnyel induljon a többivel szemben

-"tudok majd játékot csinálni" kölkök programozónak mennek, nem rendszergazdának....

-Mi programozás terén C#-ot tanulunk, webfejlesztés terén pedig JavaScript, html5, css megy

Összevissza karattyolsz miközben semmi ismeret nincs róla, ez meglátszik a katyvasz kérdéseden, mi volt ezzel egyáltalán a célod ?

2018. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!