Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Cégeknél programozók (főleg...

Cégeknél programozók (főleg juniorok) ti milyen hamar jöttetek bele a munkába?

Figyelt kérdés
Túl vagyok életem első munkanapján mint szoftverfejlesztő. Nagyjából úgy érzem, hogy semmihez sem értek, és amit eddig tanultam azt is elfelejtettem. :D Rengeteg eszköz, infó, technológia....kissé elveszve érzem magam:) Nektek is hasonló volt az elején? Esetleg tudtok valami általános érvényű tippet, hogyan tudnám minél gyorsabban felvenni a tempót, növelni az önbizalmamat?
2018. máj. 23. 20:36
 1/10 Szirty ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális.

Ha vannak jó kollégák akik segítenek, van jó csapat, akkor hamar felveszed a fonalat.

De ehhez idő kell.

2018. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap után kb nagyjából sejtettem ha jól csinálok valamit, addig teljes bizonytalanság.

6 hónap után értettem mit miért kell abban a modulban úgy csinálni, ahogy és ez közvetve is mihez vezet és kevesebbet kellett kérdeznem.

9-10 hónap hónap után képes voltam, azon a szinten, amit jelenleg rám bíznak, átlátható és rendszerbe illeszkedő kódot írni, ahol már csak kész megoldási javaslatokkal kerestem mentori segítséget komplexebb feladatok esetben.


Természetesen én is fejlődtem, illetve a rendszerismeretem is folyamatosan, ami szükséges, hogy otthonosan mozogj az adott fejlesztői közegben és a cégre jellemző sajátos struktúrákat is átlásd, hagyatékkódokat megismerd..

2018. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Jah tippek:

Keress önállóan megoldást. Ha nem megy, kérdezz azonnal és bátran, elmondva a problémát és azt, hogy mit próbáltál, de meglátásod szerint miért nem jó.


Ha valami abszolút nem világos magyaraztasd el mégegyszer, mindenkinek jobb ha 10 helyett 20 perc egy egyeztetés, mintha 3 órát ülsz egy 30 perces feladat felett.

2018. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem 2-3 hónap volt gatyába rázódni (ami a főnök szerint általában fél év szokott lenni az újoncoknál) ... addig otthon szabadidőmben is foglalkoztam a munkámmal meg tanultam
2018. máj. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tudom elmondani, az elsö 1-3 hónapban beletanulsz.


Ami segíthet, ha jegyzetelsz füzetbe/jegyzettömbbe/bárhova - hogy csak egy-kétszer kelljen elmondani neked a dolgokat.

2018. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az első munkahelyen az első héten kaptam egy teljesen új projektet 0-ról :D

sokat tanultam közben, de azért volt már elég sok alapom is

2018. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat mindenkibek ment a zold!

En sajat magam kezdtem el a programozast, nem jartam suliba, es ezert tele vagyok hianyossagokkal, es olyan erzesem van, mintha csak "veletlenul" sikerult volna az interju. De tisztaban van a ceg a hatteremmel, es nagyon pozitivak, szoval beleadok mindent es igyekszem felzarkozni:D

2018. máj. 24. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 mintha csak magamat olvasnám; lassan másfél éve vagyok már itt a cégnél :) hajrá
2018. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Cégtől és feladattól is függ, de juniorként nagyobb csapatokban 2-3 hónapig senki nem fogja elvárni, hogy teljesen képben legyél. De 3 hónap után azért már illik elkezdeni termelni. Kisebb cégeknél meg talán hamarabb is.
2018. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"nem jartam suliba, es ezert tele vagyok hianyossagokkal"

A mai programozás oktatás elég ratyi. Sokszor még előny is ha nem mérgezték az agyadat állami egyetemen.

Ha tudást akarsz magadba szívni, akkor olvasgasd az álláshírdetéseket és az elvárásoknál felsorolt technológiáknak olvass utána. Továbbá járj el programozás témájú meetup-okra. Regisztrálj meetup.com-ra és mindenről kapsz értesítőt. 1-2 hetente vannak ingyenes és jó meetup-ok mindenféle témában. Ezen túl nézegest youtube-on az ACCU-hoz hasonló programozós rendezvények előadásait!

2018. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!