Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE esti programtervező...

ELTE esti programtervező informatikus szak munka mellett mennyire teljesíthető?

Figyelt kérdés
Tudom sok mindenen múlik, milyen munka, egyéni képességek stb. de ha valakinek van tapasztalata itt megoszthatja :)
2018. máj. 26. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak a BSc utolsó évet csináltam estin, mert ekkor mentem át teljes munkaidőbe. A szak nem nehéz, de időigényes. Ha minden órára bejársz és dolgozol még napi 8 órát, akkor hétköznap nem lesz életed és fel lehet készülni arra is, hogy az utolsó éves beadandók már jó pár órát el fognak vinni a hétvégédből is.


A szívás része, hogy délután 4-kor már indulnak az órák, tehát valószínűleg még bőven a munkahelyeden ülsz ekkor és este kb fél 9 vagy 9 körül indulhatsz haza a suliból. Ha tanter szerint 30 kreditnyi tárgyat veszel fel egy félévben, akkor minden napod ilyen lesz.


Tapasztalatom alapján az estis hallgatók össze-vissza haladnak a tárgyaikkal. Ez annyiból gáz, hogy a nappalival szemben itt nehezebb kiépíteni normális kapcsolatot a hallgatótársakkal, mert majdnem minden órán más emberekkel vagy körülvéve és így nagyon nehéz jegyzetet kunyerálni.


A másik halálom a tanulmányi osztály volt. Estisek számára a nyitvatartás valami hétköznap 2-től 3-ig volt, hogy "megkönnyítsék" az ügyintézést. Nappaliról még ismertem az egyik TO-s nénit, így ebédidőben nekem elintézett pár dolgot, de ha épp nem ő volt bent, akkor páros lábbal rúgtak ki vagy be sem engedtek, mondván hogy majd jöjjek vissza fogadási időben. Egyébként irreálisan sokat kellett tanulmányi osztályra járni.


Javaslom, hogy nézz szét vidéki intézmények levelezős képzései között is, hogy csökkentsd a kontakt órák számát, mert különben embertelen mennyiségű időt fogsz ülni az ELTE-n a padban csak azért, hogy lemásold a táblát, ami tök felesleges lenne, ha a tanárok vennék egyszer a fáradságot és begépelnék egy pdf-be az adott tárgyak anyagát.


Ja és nekünk még nem volt katalógus az órákon, de utólag hallottam pletykákat, hogy ezt is szigorították.

2018. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megfontolom akkor :)
2018. máj. 26. 21:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Az esti képzésnek eleve az a célja, hogy munka mellett csinálhasd (olyannyira, hogy a nappalisoknak előszeretettel mondogatják is, ha fel merik hozni a munkát, hogy ha dolgozni akarunk, menjünk estire). A probléma az, hogy az esti képzés annyira mégsem estis. Vannak tárgyak ahol gondolnak egy csavarosat, és összevonják a nappalis előadást az estissel. Ez vagy azt jelenti, hogy a nappalisok este 7-kor ücsöröghetnek a padban, vagy azt, hogy az estisek délután 2-kor. A TO nyitvatartás egy másik dolog. Hiába vagy estis, a TO-n nem ismerik az este fogalmát, és ugyanúgy kora délután kell bekászálódnod ha valamit akarsz. (és trust me, fogsz akarni dolgokat).


A katalógusról én úgy tudom, hogy az estiseket nem sújtják még ezzel az átokkal, mint a nappalisokat, nappali képzésen kötelező katalógus van minden egyes órára (igen, az előadásokra is), estin anynira nem jellemző.

2018. máj. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Az ELTE IK estit úgy, ahogy van, felejtsd el. Gyakon röpdoga!!!, mint valami idióta ovis csoportban, több beadandó, csop és ea zh-k, a számonkérés, a teljesítménykényszer óriási, az anyagleadás színvonala gyakorta nagyon alacsony, sok a felesleges matek, felennyi elég lenne, célirányosan, vért pisilsz, mire elvégzed, a nappalisok közül is elenyésző, aki 6 félév alatt megcsinálja, nemhogy az estisek közül, tos néni rugalmatlan, kelletlen, mintha Te lennél őérte,már ha egyáltalán bent van ő vagy az illetékes to-s mami,a canvastól kezdve a bíróig, kamu ígéreteken át az elszállt oktatókig itt minden megtalálható, mint egy ócska bazárban. Pénzlehúzás szagú. Ez nem ELTE színvonal! Messze alatta van.
2019. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!