Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemi programozáshoz...

Egyetemi programozáshoz milyen laptop felel meg?

Figyelt kérdés

Egyetemre kéne laptop max. 250 ezerért, ami 4-5 évet kibír és megfelel a célra.

Már nézegettem őket és vannak operációs rendszerrel meg anélkül eladók. Amin már van az mind Windows 10 64-bit. Az megfelel minden programnak amit használni fogunk?

A gép milyen tulajdonságaira kell odafigyelni?



2018. jún. 14. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Minél erősebb akku. Ezen kívül semmi más nem szempont. Egyetemi programozáshoz nem kell erős gép. Windows sem, sőt, bizonyos esetekben eleve Linuxos gép a jó.

Én most végeztem PTI-n. Egyetlen C#-ról szóló tárgyon kívül minden mást Linuxon tökéletesen meg lehetett oldani, volt, amihez (pl shell programozás) kimondottan Linux kellett.

Azt a pénzt, amibe a Windows kerülne a gépen, inkább használd arra, hogy SSD-s gépet vegyél HDD-s helyett.

2018. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Diákoknak ingyenes a Win, a Visual Studio es az Office is.

Nehogy mar emiatt valasszon másféle gepet...

Tok mindegy mi van rajta eredetileg.

Ami szempont mibel erosebb proci, SSD előny, 16-18 col körüli kepernyo, lehetőleg HD, teljes billentyűzet ne kelljen a spec karakterekhez sok billkomb.

Minel nagyobb akku, es figyelj a VGA-ra is milyen van vagy van-e benne dedikalt.

2018. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális billentyűzet, megfelelő hűtés, megbízható garancia, strapabíró anyagok, hordozható méret. Valami ilyesmi:

[link]

2018. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Már ezerszer leírtuk, hogy bármilyen megfelel.
2018. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon aku és legyen vékony. Lehetőleg 14"nél nem nagyobb.


Tapasztalatból mondom. Ha mindennap a táskádban akarod cipelni a laptopodat akkor fontos a kisméret.


A legtöbben a nagy akura azt mondják, hogy "Mi van? A vonaton akarsz programozni vagy mi?". Az egyetemen nem mindenhol lesz konektor és ha egy olyan lapotppal mész amininek 2-3 órás aku élete van csak és elfelejtetted maximálisan feltölteni nagy bajban leszel sok szituációban.


Az eslő jól írta, hogy a gép ereje annyira nem számít. Nézz körbe az ultrabookoknál.

2018. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Én pl. 330 Mhz-en járatom a 10 éves, 2 Ghz-es laptopomat, érdemi munkára.

Ennyire nem kell a sebesség.

2018. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigig válaszokat!

Még akkor annyi kérdésem lenne, hogy ha alap Windows-osat veszek és mellé ráteszem második op. rendszernek a Linux-ot (ami ezek szerint szükséges némely programokhoz) akkor az úgy megfelelő lenne? (mert úgy tudom lehet ilyet csinálni)

2018. jún. 15. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb ha windowsal veszed és ha majd kell Linux (ami valószínűleg valamikor majd kelleni fog) majd felrakod virtuális gépként.
2018. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!