Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amatőr C# kérdés?

Amatőr C# kérdés?

Figyelt kérdés

Kezdő C# tanuló vagyok,alábbi problémám akadt.

Van egy form (rendezvény nyilvántartó program). Új rendezvény felvitelénél beírtam ugye az alábbi kódot:


if (textBox1.Text != "" && textBox2.Text != "")

{

switch ((RendezvenyTipus)comboBox1.SelectedIndex)

{

case RendezvenyTipus.Beltéri_Techshow:


rendezveny = new Techshow((RendezvenyTipus)comboBox1.SelectedIndex, textBox1.Text, (int)numericUpDown1.Value, textBox2.Text, dateTimePicker1.Value, dateTimePicker2.Value, textBox3.Text, (int)numericUpDown2.Value, checkBox2.Checked,comboBox2.SelectedIndex );

break;


Problémám a végével van. a combobox2-nél egy List<string> lista van. Azt milyen típusba kellene castonolnom hogy ne pirossozza mindig alá?

Előre is köszi



2018. júl. 18. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Wat???
2018. júl. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit vár a Techshow konstruktora? A combobox2 multiselect-re van állítva? (Ezek a cast-olások kicsit erőltetettnek tűnnek nekem. Ahol lehet, kerüld el.)
2018. júl. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértve a #2-es hozzászólóval némi javaslat:

* Használj kódod megosztásához kódmegosztó oldalt - áttekinthetőbb - példa:

[link]

* Az még - privát projektnél - hagyján hogy magyar változóneveket használsz (nemzetközi, több fejlesztős projektnél már erősen ellenjavallt az is, ott már ajánlott az angol változónév), de az ékezeteket mindenképpen kerüld a változók nevében (tudom, a nyelv engedi, de érdemes róla leszokni, a későbbiekben gondot okozhat).

* textBox1, comboBox1, dateTimePicker1,... helyett használj magyar jelölést ( [link] ) - például: dtpKezdet, dtpVeg, cbRendezvenyTipus - sokkal jobban érthetőbb a funkciója

2018. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a combobox2-nél egy List<string> lista van. Azt milyen típusba kellene castonolnom"

Tipp: Ne cast-old. Ha több eleme van, akkor először döntsd el, hogy szükség van-e többszörös kijelölésre, és ha igen, akkor azt, hogy abból mi kell neked. Ha csak egy eleme van, akkor azt az egy elemet add tovább. Az nem cast, hanem hivatkozol a lista első elemére.

2018. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!