Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ékezetes karakterek batch...

Zupo0110 kérdése:

Ékezetes karakterek batch file ban?

Figyelt kérdés

már egy csomó kérdés fenn van erröl de ezen a gépen egyik válasza sem müködik más gépeken a chcp 1250 megoldotta..

ha megnyitom a cmd -t és oda irok be olyat hogy echo áéűá

akor ki írja rendesen de ha batch programba irom ugyan ezt akkor ezt irja ßÚűß mit csináljak hogy ha batch file ba irom be akkor is működjön?



2018. júl. 19. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A chcp a legelső sorban van? Ha nem, akkor oda rakd
2018. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a legelsőben sem működik és azt irja

Az aktív kódlap: 1250 de nem így hanem más karakterekkel viszont ha másolom és beilesztem ide ujra normális..

2018. júl. 19. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egy menetlevél rögzítő programom ami egy bat fájl segítségével updatel. 7 gépen megy ez a program, egyetlen egynél van ilyen ékezetes gond, win7 ultimate rendszeren. A többin win10 van, ugyanez a bat fut le olvashatóan. A szori érdekessége, hogy bár nem tudja rendesen kiírni, de mint kód jól fut le, ékezetes elérési útvonalak is és minden rendesen működik.
2018. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nekem azt hiszem win7 ultimate em van akkor nem lehet vele csinálni semmit?
2018. júl. 19. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a chcp elé ezt bedobod talán sikerülhet


mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)

mode con codepage select=852

keyb hu,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.sys

2018. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem működik :( raktam rá másik windows-t és azzal se, lehet hogy a géppel van valami baj? mert cmd ben fura karakterekkel jelzi de ha kijelölöm és be másolom valahova akkor rendesen írja.
2018. júl. 20. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!