Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem érzékeli a ; (pontos...

Csizi Miron kérdése:

Miért nem érzékeli a ; (pontosvesszőt) a Dev?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el programozni.. a Dev-C ++ 4.9.9.2-ben az lenne a kérdésem hogy miért nem jeleníti meg a ;(pontosvesszőt)? Ha jól tudom AltGr+? meg ctr+alt+?!

2018. júl. 20. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert alapértelmezetten be van állítva rá valamilyen billentyűkombináció. Nézd át a beállításokban, és töröld onnan.
2018. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Mert a fejlesztők angolul, angol billentyűzetben gondolkodnak. Eszükbe sem jut, hogy valami egzotikus törzs billentyűzetén éppen a legfontosabb karaktert lehet ilyen kacifántos módon elérni, és nyilván valóban valami más -- ha nem történik semmi, akkor esetleg még meg sem valósított -- funkciót szántak oda. Megteheted azt is, hogy a programozás idejére angolra állítod a billentyűzetet, ekkor valószínűleg az „é” betű lenyomásával írhatsz pontosvesszőt -- mindazonáltal #1 megoldása kényelmesebbnek ígérkezik.

A windowsos Lazarusban is van ilyen jól megtalált alapbeállítás, ott a „[” (AltGr + F) ugraszt föl valami párbeszédablakot. Képzelheted, mennyire kellemes így a tömbökkel való munka... persze ott is kiiktatható ez a kombináció.

2018. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat
2018. júl. 22. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!