Mi az a Pascal?

Figyelt kérdés
2007. dec. 1. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Blaise Pascal (Clermont-Ferrand, 1623. június 19. – Párizs, 1662. augusztus 19.) francia matematikus, fizikus, vallásfilozófus. A nyomás mértékegysége az ő munkásságának tiszteletére lett Pascal.


Vagy:

A pascal (jele: Pa) az SI szabványos nyomás mértékegysége.


Vagy: Az egyik legelterjedtebb programozási nyelv neve is Pascal.

2007. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

A Pascal valóban egy programozási nyelv, DOS alá lehetett vele programokat készíteni, a C nagy vetélytársa volt.

A Windowsos programozás bejöttekor is szükség volt még Pascalra, ugyanis a Delphi-ben a Pascalban megszokott szintaktika szerint kellett összeállítani a programsorokat.

Egyébként azt hiszem a C jobban elterjedt, a Pascal-nak már nem nagyon van sem jelene, sem jövője.

2007. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Az oktatásban (középiskola és némely főiskola) használják még a Pascalt. Én is ezt tanítok egy szakközépiskolában. A könnyű (?) szintaktika miatt használják. Elsősorban a programozási szerkezetek (ciklus, elágazás, ...) tanítására, gyakorlására.
2008. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
74%

Kedves 3. válaszoló!

Nagyon rosszúl teszed, hogy azt tanítod. Én is azt tanultam és csak később szembesültem vele, hogy a c sokkal elterjettebb és jobban használható, ezért szinte az alapoktól újra kellett kezdenem a programozás tanulását. Ha van rá lehetőséged kérlek ettől óvd meg a diákjaidat, és taníts nekik olyan programozási nyelvet, aminek hasznát is veszik később.

2008. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 4. válaszoló! Kénytelen vagyok a 3. válaszoló mellett kiállni. Nem hinném, hogy teljesen újra kéne tanulni programozni, ha Pascal után C-re váltasz.

Maximum a szintaktikai és szemantikai szabályokat kell rögzítened magadban. A programozáshoz elengedhetetlen algoritmikus gondolkodás elsajátítására tökéletesen megfelel a Pascal nyelv is. Nekem személy szerint nem okozott gondot megtanulni Pascal után a C nyelv használatát.

2008. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Kedves utolsó válaszoló és az azelőtti!

Sajna a diákok ezt sem értik meg, nem a (szerintem kicsit) bonyolultabb szintaktikájú C-t (bár ez csak gyakorlás és a megtanulás kérdése). Itt nem azon van a hangsúly, hogy képesek legyenek bonyolult programokat írni, hanem hogy a programozás-algoritmizálás alapjait megtanulják. Belőlük úgy sem lesz programozó.

2008. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
82%
A Pascal még egy számítógépes programozó program freeware szóval letöltheted sok helyről.Ezzel tanulod meg a programozási alapokat.Vagyis ezzel a programmal tudsz kissebb programokat csinálni.
2008. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos kis hazánkban elterjedt a nézet, hogy

Pascal = Turbo Pascal 7.0 for DOS


Ezt az iszonytató ostobaságot sajnos még légkalapáccsal sem lehet kiütni a fejekből. Volt olyan diákom, aki valami ilyesmit mondott:

A C azért jobb, mert a Pascalban nincsen más, csak egész számok.


Pascalt lehet szeretni, nem szeretni, de az biztos, hogy tanulásra nagyon jó, és az objektum orientált programozást is nagyon szépen lehet vele prezentálni. (objektumok, osztályok, absztrakt osztályok, interface-ek, generikus osztályok és még sok más érdekes)

2008. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted, hogy csak egész számok?
2008. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lol, én sehogy, ezt egy nagyon 'komoly' és 'profi' pászkálos tizenéves állította.
2008. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!