Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excelben hogyan lehet meghatár...

Excelben hogyan lehet meghatározni a páros számok számát?

Figyelt kérdés
Van egy nagy táblázat, érdekel minden sorban, hogy a nemüres, páros számot tartalmazó cellák száma páros vagy páratlan. DARABTELI és MARADÉK függvényeket akartam ötvözni, de MARADÉK(;2)=0 megoldás sehogy nem működik, azt sem tudom, mit kell megadni az első operandus helyén. Nyilván meg lehet oldani ezt egyből mellékszámolások nélkül is, ami csúnya és nem praktikus.

2018. aug. 14. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

=SZORZATÖSSZEG((MARADÉK(A1:E4;2)=0)+0)


A1:E4 helyett értelemszerűen használd a saját intervallumodat.

2018. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már csak magyarázatra szorulok, hogy, miért adok hozzá nullát? Illetve ha még feltétel, hogy az üres cellákat ne számolja párosnak, hogy tegyem bele?
2018. aug. 14. 12:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá, gondolom ha 0-hoz adom akkor már nem logikai, a szorzatösszeget meg meg kell toldani még egy tömbbel adott feltétellel. Köszönöm még egyszer.
2018. aug. 14. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
=SZORZATÖSSZEG(--(MARADÉK(A1:E4;2)=0);--(ÜRES(A1:E4)=HAMIS))
2018. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi csak a kérdést olvastam el leírást nem :D
2018. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
picit megcsúszott ez a kérdéssor a -- és a +0 a logikai érték átalakításáért felelős tehát igaz = 1 hamis = 0 , logikai értékkel nem tud műveletet végezni viszont a logikai értékekhez lévő számokkal igen :)
2018. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!