Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel járnék jobban, ha...

Mivel járnék jobban, ha elvégeznék egyetemen egy szoftverfejlesztő képzést, ha elvégeznek egy okj-s szoftverfejlesztőt, vagy ha ezeket a gyorstalpalós szoftverfejlesztőket választanám mint a codecool és a greenfox?

Figyelt kérdés

Az egyetemmel az a bajom, hogy 29 évesen már idősnek érzem magam, hogy 3 vagy 5 évet tanuljak és munka mellett nehéz is lenne. Az okj-ről azt hallottam hogy nem sokat ér. A greenfoxról és a codecoolról pedig azt olvastam hogy pesti cégeknél lehet velük inkább elhelyezkedni, én viszont veszprémben élek, itt is tervezek maradni.

Szerintetek melyik lenne érdemes választanom? Egyébként magamtól tanulgatom itthon a javát kb egy éve, egy alap szintre úgy érzem eljutottam. De álláshirdetésekre nem mernék még jelentkezni már csak azért sem mert hiába írják a greenfoxos marketingesek hogy nem nézik a papírt, én kb akárhol olvasom hogy keresnek programozót, ott van hogy elvárás felsőfokú végzettség...



2018. aug. 18. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Csak az egyetem. Estis vagy levelező képzésre is mehetsz. Mivel nincs határidő, azért lassabban és kényelmesebben is haladhatsz, viszont akkor több pénzbe kerül (ingyenes képzésből kifutva is fizetni kell).
2018. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
nem tudok róla egyetemen lenne szoftverfejlesztő képzés (programtervező informatikus áll legközelebb hozzá, de ha elvégzed se válsz azzá) , "nagyobb" cégeknél tényleg nem nézik a papírt ezek leginkább az ilyen fejvadász irodákon keresztül (jobsgarden) szokás , technikai interjún kiderül úgy is ha nem értesz hozzá és nincsenek meg a képességeid , jobb egy olyan akinek nincs papírja róla de tudja minthogy van papírja , de nem tudja . Ha meg megvannak a képességeid úgy is meg tudod tanulni ők meg megadják a lehetőséget. Ezek "nagy" cégekre jellemzőek. Ha az algoritmusokkal és adatszerkezetekkel jóba vagy nagy probléma nem lehet állásinterjún . Ha meg framework ismereted is van (spring,java ee) két kézzel kapnak utánad. Jelenleg nincs a piacon olyan elérhető képzés amire tényleg azt lehetne mondani na ha ezt elvégzed jó leszel. 4-5 hónap alatt a 0-ról nem válasz szoftverfejlesztővé :) a legtöbb ilyen esetbe azért veszik fel az ember mert a személyiség jegyei passzolnak a céghez : kitartó, képes a tanulásra / fejlődésre és az ilyennek bármit meg lehet tanítani , de tényleg szó szerint.
2018. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Neten van millió számra egy csomó zseniális tutorial amik színvonalasabbak, mint bármelyik egyetemi tananyag. Emellé még olvass el pár könyvet. Készíts magadnak otthon programokat. A papír és a szaktudás között elég gyenge a korreláció ezen a területen, szal a cégek is inkább az utóbbit fogják ellenőrizni felvételin.
2018. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

A legjobb opció az egyetem annak, aki most érettségizett, de 29 évesen tényleg nem biztos, hogy az a legjobb választás.


Meg persze tudni kell, hogy milyen szinten akarsz a dologkkal foglalkozni milyen pozícióban.


Ha csak az a cél, hogy egy a mostanihoz képest jobban keress programozóként, akkor a bootcampek a legjobbak.


Egyik ismerősöm tanárként ment el egy ilyen bootcampre kb 35-40 évesen. Most lehet azt mondani rá, hogy "nem igazi programozó", de már pár hónap után többet keres mint tanárként és sok lehetősége és esélye van a fejlődésre...


Az ő szempontjából teljesen megérte.

2018. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Másodiknak annyit még, hogy az ELTE-n elvileg van 4 féléves szoftverfejlesztő képzés és 6 féléves is. Nemrég néztem. Nem tudom mi a különbség a kettő között.

Utolsó én is igazából úgy vagyok vele, hogy csak azért akarnék váltani hogy jobban keressek nyilván nem leszek én már olyan komoly programozó mint aki 18 éves kora óta vagy még régebb óta ezzel foglalkozik.:)

2018. aug. 18. 19:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja igen a személyiségjegyeim szerintem lehet passzolnak a programozáshoz. Legalábbis tanulni könnyen tudok, szeretek is
2018. aug. 18. 19:06
 7/9 anonim ***** válasza:

A szoftverfejlesztés nem úgy működik, hogy minél többet csinálod, annál jobb vagy benne. Ismerek olyan nyugdíj előtt álló "fejlesztőt", aki sosem jutott túl a konzolon és a winforms-on.

Lépést kell tartani a technológiákkal, folyamatosan tanulni, azt pedig meg tudod csinálni 18 és 48 évesen is.

2018. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az ELTE-n elvileg van 4 féléves szoftverfejlesztő képzés és 6 féléves is. Nemrég néztem. Nem tudom mi a különbség a kettő között."


Az egyik felsőfokú szakképesítést, a másik diplomát ad.

Neked a szakképzés megfelelne, ha nagyon akarnál spórolni az idővel, bár szerintem nem érdemes.

2018. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon drágák, ráadásul titkolóznak. Egy szerződést nem képesek eléd tenni, majd csak azután kapod meg a szerződést kinyomtatva/emailedre, ha átmentél a kb 15 órás jelentkezési procedúrán. És a gyere be elolvasni a szerződést, miközben valaki felügyel nagyon nem egyenlő azzal, hogy elviheted és átrághatod magad rajta , esetleg elviheted egy ügyvédhez, ugyanis garantálom, hogy ők is ügyvédek hadával írták. A neten több forrás azt állítja, hogy titoktartásit íratnak alá az oda szerződő emberekkel.


Kérdések velük kapcsolatban:


- Miért nem lehet a szerződést már az elején odaadni az érdeklődőnek? Mi van benne, amit nem akarnak, hogy már az elején lássunk?


- Ha 5 részre szétbontható a Greenfox képzése, miért kell egyben befizetni az egész összeget, úgy, mintha egyetemen elkérnék egészben az egész kurzus árát? Hol van itt az arányos kockázatvállalás? ( a Greenfox nem veszthet semmit a tanuló pedig elveszthet 1.4 milliót, plusz az előző jövedelmét, beszorozva annyi hónappal amennyi időt kimaradt a suli miatt!)

2019. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!