Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Apple gépeken programozni?

Apple gépeken programozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne felétek, hogy meg szeretnék tanulni programozni, viszont nem tudom, hogy hogy kezdjek neki.

Milyen programok kellenek hozzá, milyen könyveket vegyek a tanuláshoz és a legfontosabb, hogy egy Apple gép mennyire alkalmas erre?


Előre is köszönöm a válaszokat!


Csak hogy megelőzzek pár kommentet. Már használatban van egy iMac videóvágásra, nem tervezek új gépet venni. :)



2018. aug. 27. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet Apple gépen programozni. Milyen nyelven szeretnél tanulni?
2018. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon sok programozó arra esküszik, hogy csakis mac-en lehet programozni, windows alkalmatlan erre. Ezzel részben egyetértek, viszont én linux párti vagyok. ;) :D szóval lehet.

Attól függ mit akarsz programozni és milyen nyelven. De mindenképp kell majd egy szövegszerkesztő. Ajánlom a sublime text-et. Nagyon fejlett, cross platform és magától értetődik a használata, nagyon egyszerű és megnyerő a dizájnja is és a végletekig testre szabható.

Ezen felül meg ami érdekel. :D c++ esetén pl kelleni fog a g++ telepítése (ez a fordító), html-php-javascript esetén a vagrant hasznos tud lenni, ezzel egy sorban tudsz virtuális gépet csinálni, amin tesztelheted a kódot. Nodejs (plusz react, meg hasonló frameworkok) esetén csak a nodejs csomagra van szükség, onnantól kezdve npm-mel mindent leszedsz, futtathatod saját gépen. És nem árt, ha kényelmesen elboldogulsz a terminálban, mert kelleni fog, hogy használd. Aztán nagyjából ennyi. :) Innentől nagyon függ attól, hogy mivel akarsz foglalkozni. Ha ráguglizol az adott nyelvre és mellé rakod, hogy mac valszeg fogsz találni tutorialt ahhoz, hogy hogyan állítsd fel a fejlesztői környezeted.

2018. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Könyveket nem kell venni. Az internet elég nagy könyv. :D döntsd el, hogy mi érdekel és keress hozzá tananyagot. Ajánlom, hogy írott tartalmakból tanulj, szerintem könnyebb, mint videókból, amik sokszor nehezen követhetőek. Utóbbi majd jó lesz, ha advancedabb leszel.

Ha nem tudod mivel szeretnél foglalkozni, akkor ajánlom a webfejlesztést. Úgy néz ki jelenleg, hogy ennek van a legnagyobb piaca. Ehhez html, javascript és css szükségeltetik majd. Olvass utána az alapoknak, aztán pedig ajánlom, hogy találj ki egy projektet és próbáld megoldani. Nem kell forradalmi legyen, elég egy egyszerű blog, egy menő todo lista, egy sporteredmény követő, vagy bármi. A lényeg, hogy a 0-ról kezdj neki és ha valamiben elakadsz olvass utána, nézz tutorialokat, stb. Két-három ilyen projekt után már egész otthonosan fogsz mozogni. Ha van fejlesztő ismerősöd, aki ráér, akkor elküldheted neki a kódot, hogy átnézze, tanácsokat adjon.

Utóbbi tanácsok minden programozási nyelvhez hasznosak lehetnek, mert a legjobban úgy tanulsz, ha gyakorolsz. Ha gondolod szívesen segítek még, ha írsz privátban.

2018. aug. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is Macbookom van... és szeretem.


Külföldön jártam egyetemre ott volt pár olyan számítógép szoba, ahol csak IMacek voltak és a tanulók nagy részének Macbook Proja volt.


Ez két dolgot árul el.


1. Lehet lazán programozni vele. Nem értem milyen akadálya lenne :D


2. Külföldiek pénztárcája nagyobb.

2018. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
a vérprofik mac-et használnak, minden IDE elérhető rá ami kell
2018. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Már el is kezdtem a tanulást! :D
2018. aug. 29. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!