Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek pl. udemy önképzés...

Desmond86 kérdése:

Szerintetek pl. udemy önképzéssel lehet valaki programozó? A yellowroad bootcampet néztem, de 4 hónapig tartana, amíg nincs fizetés és utána lekötnek 1 évig nettó 180000 ft-ért vagy 2 évig nettó 220000 Ft-ért, ami eléggé a piaci ár alatt van.

Figyelt kérdés
Ezért gondolkozok inkább önképzésen, illetve azon is gondolkozok, hogy először SQL-ezni kéne és csak utána programozni, mert az gyorsabb. Amúgy VBA-ban tudok programozni, illetve Javascriptet is elkezdtem a nagyon alapokkal (loop, if, függvény).
2018. szept. 11. 20:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
VBA,Javascript (loop,if,függvény) gratulálok innen már nem vagy messze .....csak kb az első 2 órás anyagnál :D Már miért lenne előny ha előbb tanulsz meg SQL-ezni ? Ez kb olyan hogy előbb tanulom meg a HTML-t mert akkor majd jobban fogok programozni. De ha attól boldogabb vagy ha tudod mi az InnerJoin és bármi előnyöd fakad a tanulás során oszd meg velünk is kérlek. Megbecsülném azt a nettó 220-at mert jelen állás szerint olyan messze vagy 4 hónapnyi tanulás alatt tőle mint Makó Jeruzsálemtől. Meglehet , de nem 4 hónap alatt és mit hiszel mennyit fogsz amúgy keresni nettó 300-at ?:D Kacagnom kell ettől most rendesen....
2018. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%
nehéz, én előfizettem a pluralsightra 1 hónapot mert valaki nagyon dicsérte itt, ma járt le, hááát érdekesnek érdekes de nem tanultam semmit, arra jó hogy ha jársz tanfolyamra vagy főiskolára kiegészítse és megkönnyítse a tanulást de csak magad nagyon nehéz, hatalmas önfegyelemmel és átlagon felüli érdkelődéssel esetleg.
2018. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Érdeklődés + akarat megvan csak mennyire vesz komolyan a munkáltató, ha azt mondom, hogy magamtól tanultam? Szerintem egyébként jobban lehet haladni, ha valaki a saját tempójába csinálja.

Azt tudom, sok bootcampes elhelyezkedett, annak ellenére, hogy a legtöbben lenézik őket, mondván hogy ennyi idő semmire sem jó.

2018. szept. 11. 22:07
 4/30 anonim ***** válasza:

"Azt tudom, sok bootcampes elhelyezkedett, annak ellenére, hogy a legtöbben lenézik őket, mondván hogy ennyi idő semmire sem jó."


Minek teszel fel kérdést, ha úgy is jobban tudod?


De tudod mit, teljesen igazad van. Toljad csak az udemyt, mert neked meg van az akarat és majd nyomjad a millás bérigényt is egy hónap után, mert neked az jár a semmire is.

2018. szept. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Szerintem bruttó 400 felett reális pályakezdőként is. Azt hallottam,hogy bootcampesek eltudtak helyezkedni nem tudom.milyen arányban,arra lettem volna kíáncsi, hogy ez önképzéssel is lebetséges-e?
2018. szept. 12. 10:26
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

Bruttó 400 reális 4 hónapos önképzéssel meg a ...... Hol élsz te ? Bruttó 400 reális aki évek óta programozik , de még nincs releváns munkatapasztalata nem aki 4 hónapja tanul és azt hiszi mindent tud. Komolyan mondom erősen nevetnem kell rajtad tévképzetekben élsz. Azért mert 1-2 "kutatás" ennyire saccolja az nem azt jelenti meg is érsz annyit. Te helyedben fülem farkam behúznám ha 4 hónapnyi tanulásért 220 nettót adnának......Realitás talaján kellene maradni papikám.


Az Udemy és a Pluralsight jó. De nem helyettesíti az önálló szorgalmat a dolgok utánanézésének és tanulásának.

2018. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

400 at meg lehet keresni más primitív munkakörökbe is multiknál. Aztán lehet ekkora tudással csak gagyi cégek alkalmaznanak.

Ha 2 juniornak más bért adnak az bérfeszültséget okoz.

A kérdésem amúgy, hogy akkor jó az önképzés is max több idő, nem vagyok beljebb bootcamppel? (Aminek sok negatív vonzata van.)

2018. szept. 12. 14:11
 8/30 anonim ***** válasza:

annyival vagy beljebb hogy vannak partnercégeik + azért fel tudod tüntetni az önéletrajzba


az nélkül még kevesbb helyre hívnak majd be, de azért lehet behívnak, HA el tudod magad adni tudással, repóval, dumával, kellemes összképpel, asszertív izével stb akkor nyert ügyed van


400br kicsit irreálisnak érzem, de legyen úgy! :D

2018. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Engem másfél év önképzés után vettek fel céghez, persze nem tudtam főállásban foglalkozni a tanulással, mert dolgoztam mellette. És még így sem az óriási programozni tudásom (haha) miatt vettek fel, hanem mert látták, hogy tényleg szeretném megtanulni. 1-2 hónapja vagyok a cégnél, és nagyjából realizáltam, hogy 0 a tudásom ahhoz képest, amit akár egy egyetemről frissen kiesett programozótól is elvárás. Nagyon türelmesen tanítanak, de ehhez az kell, hogy magadtól is tanulj. És nem arról a tudásról beszélek, hogy 2 tutorial után összeraksz valami login site-ot, meg csinálsz egy kő-papír-olló programot. Hanem az operációs rendszer működése, architektúrák, hálózatok, stb stb amiket én most próbálok foltozni egyetemi jegyzetekből, videókból. Persze lehet mondani, hogy web frontendesként ezeket nem kötelező tudni, de alapok nélkül tényleg nem lehet nekiindulni a szakmának. ( Vagyis lehet, ahogy énis tettem, és papíron már szoftverfejlesztő vagyok, de nagyjából még 2 évre teszem azt, hogy tényleg merjem magamról mondani, hogy az vagyok. ) A 400 ezer szerintem kezdőként irreális elvárás, nekem égne a pofámról a bőr, ha ennyit kérnék azért a szintért ahol most vagyok. De persze majd egy kis idő elteltével lehet. Na mindegy, csak azt akarom mondani, hogy a bootcampek nagyjából azt ígérik, hogy eljuttatnak egy cég kapujához AHOL majd lesz lehetőséged megtanulni a dolgokat. Az hogy valaki programozó legyen 4 hónap önképzéssel, szerintem nem lehetséges. De hajrá!
2018. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Toltam pár udemys kurzust, jók adnak egy kiindulási alapot, ami mentén el tudod majd mélyíteni a tudásod, de természetesen önnmagában kevés.
2018. szept. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!