Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA programozónak nagy...

F Ed kérdése:

JAVA programozónak nagy átlagban, hogyan alakul a pályafutása juniortól a nyugdíjig?

Figyelt kérdés

Jelenleg adatbázis kezelőként dolgozom, de szabadidőmben már egy ideje tanulom a Java SE nyelvet. Szeretnék egy ~200 órás tanfolyamra is beiratkozni, 1-2 év múlva pedig juniorként dolgozni mint Java fejlesztő.


Sajnos közeli ismerősöm nincs aki ilyen munkakörben dolgozna, így nem sok rálátásom van, hogy milyen napi feladatok várnának rám, hogyan is zajlik egy programozó egy standard napja.


Ebben szeretnék jártasabb emberektől véleményt kérni, valamint nagyobb léptékű képet kapni, hogy reálisan milyen pályafutásom lehet 20-30 évre vetítve, ha a nagy átlagot vesszük figyelembe.


27 éves vagyok, programozási ismereteim excel makró írásokkal ki is merülnek, viszont nagyon fogékony vagyok, magamtól is szívesen olvasok, tesztelem az éppen tanultakat.

Ha feltesszük, hogy 28 éves koromra egy egész jó alaptudást összeszedek magamtól (és/vagy a tanfolyam által), mit tanácsoltok milyen munkát kellene keresnem? Gondolom alap, hogy olyat amiben szerepel a junior kulcsszó :)


Első pár év után, és a későbbiekben milyen fejlődési lehetőségek vannak? Általában hány év után szoktak megragadni egy szinten a programozók, vagy valójában mindig van mit tanulni még a full stack developernek is?


Köszi szépen előre is a válaszokat! :)



2018. szept. 13. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne higgy senkinek, aki azt állítja tudja hogy fog ki nézni az IT munkaerőpiac 20-30 év múlva. :)


Most per pillanat jó ötlet Java fejlesztőnek menni. 28 évesen a junior pozíciókért jó eséllyel 5 évvel fiatalabbakkal kell majd versenyezned, de nem hiszem, hogy túl nagy hátrány lenne, főleg, hogy előtte is IT-ban dolgoztál. Az, ha értesz az SQL-hez, adatbázis architectúrához/adminisztrációhoz még előny is egy csomó Java pozinál.


Tipikus nap: teljesen cég, csapat, projekt stb. függő. Az általánosságban elmondható, hogy az időd kevesebb mint felét töltöd tényleges kódolással, de kb. ennyi ami közös. Ja, és legtöbbször csapatban kell dolgozni, szóval egyáltalán nem magányos monitorbatemetkezős meló.


Tapasztalat: szvsz (nem mindenki értene ebben egyet!) olyan 5 év releváns tapasztalaton felül már szinte mindegy, sokkal többet számít a hozzállás, alapképességek. Kb. 5 év fejlesztés után el kell döntened, hogy ugyanazt akarod tovább csinálni a "végtelenségig" (azzal is szépen lehet keresni, ma Pesten 7 számjegyű bruttó is simán elérhető,) vagy elmész valami alternatív irányba: architect, project management, elemző stb.


Még egy jó tanács: ha multinál akarsz dolgozni (tipikusan: unalmas projectek, de jól fizet és stabil,) akkor gyúrj rá az angolra is! (Olvasás szintjén meg kötelező, akárhol is dolgozol.)

2018. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor kell tanulni angolt, ha multihoz mennél majd, mivel programozni se nagyon fogsz tudni megtanulni angol nélkül.
2018. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Hát, én azt vettem észre, hogy ugyan hiába van szükség programozókra, attól még a cégek elég válogatósak, és ha annyit látnak, hogy 1-2 évig tanultál egy tanfolyamon programozni, és semmi mást nem tudsz felmutatni, az nem igazán kelendő. Ilyen rövid idő kevés ahhoz, hogy megtanulj a megfelelő szemlélettel gondolkodni, és valószínűleg nem tudsz majd olyan referenciákat összeállítani, amitől vonzóbbnak tűnnél egy fiatal egyetemistánál / diplomásnál.
2018. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy programozó addig dolgozhat, amíg bírja agyilag. Kedves kérdező, a Java programozó nem biztos, hogy Java programozóként fog nyugdíjba menni, lehet hogy 30 év múlva egy egészen más nyelv fut fel, amit megtanul, de hasznosíthatja a Java tapasztalatait is.
2018. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hasznosak voltak :)


Nem érzem, hogy 28 évesen hátrányban lennék a friss diplomásokkal szemben. Persze tudom hogy az első 1-2 év tapasztalat megszerzése a legnehezebb.


Juniorként mire számíthat az ember, milyen feladatokra?

Junior is teljes értékű tag egy projectben, vagy csak tanul a többiektől?

Lenézőek a juniorokkal?


Meddig junior valaki? Ez exact megvan határozva mondjuk munkaszerződésben általában, hogy neked a munkaköröd Junior vagy Senior?

2018. szept. 14. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Juniorként ugyanúgy hozzá kell tenned a magadét, vagy kisebb önálló fejlesztéseket, vagy egy nagyobb rendszer egyes moduljait bízzák rád, de eleinte a design részét egy senior segítségével csinálod, illetve több lehet a code review menet közben is/számolnak vele hogy lesznek folyamatosan kérdéseid.

Lenézés: általában nem, de emberfüggő.

Nagyobb cégeknél a junior/staff/senior/principal is része a hivatalos munkakör megnevezésnek. Általában nincs garancia, hogy X idő után váltasz, hanem egy rendes előléptetés: mikor úgy érzed, hogy készen állsz elkezded rágni a főnököd fülét, és ha elégedettek a munkáddal idővel megkapod.

2018. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!