Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Felvagyok mentve matekból...

Felvagyok mentve matekból mehetek így is informatikai egyetemre?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta vonz a programozási világ, webfejlesztés,alkalmazás írása, stb...

Viszont nem gondolkodtam a jövőmön sokáig...

Ezáltal felmentettem magamat matematikából, mert utáltam.

Szóval, be tudok iígy is jutni info egyetemre, hogy kitanuljam a fent említett szakokat?



2018. okt. 5. 20:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat várok.... köszi.
2018. okt. 5. 20:40
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Mi meg értelmes kérdéseket várnánk, de csak ilyenek jutnak... köszi.
2018. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Be, de akkor a középiskolás matekot pótolnod kell, és érettségizned belőle, ugyanis a matek érettségi feltétel az ilyen egyetemeken. Illetve azóta meg kellett szeretned a matekot, mert eléggé durván nyomják a matekot az egyetemen (analízis, diszkrét matek első évben, aztán ezekre épülő tárgyak).


Az is igaz, hogy egyetemen a legtöbb esetben jobbak a tanárok, mint a középiskolaiak, akik miatt tényleg sokan megutálják sajnos ezt a gyönyörű tudományt.

2018. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy mehetsz.
2018. okt. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a proginfón és a mérnökinfón kőkemény matek van... nem ajánlanám
2018. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

150 kg vagyok mert utáltam mozogni, lehet belőlem balettáncos?


midig is szerettem nézni őket a TV-ben, vonz ez a világ...


:DDD

2018. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

1. Hanyadikos vagy?

Ha már középsulis, akkor én sem ajánlom. 9.-től ha bejársz minden órára, tanulsz és jó eredményeket érsz el, akkor annyi az érettségihez, hogy az írásbeli kötelező. A szóbeli nem elêg.

2. Hogy csináltad azt a felmentést?

A matek egyetemen kötelező, érdemes készülni rá. Ott nem tudod "felmenttetni" magad.

Fizikán hogy számolsz?


Nem elég, ha érdekel. Írtál már programot? Tudsz valamilyen programozási nyelvet?


Kell előismeret, és önszorgalomból is jó, ha tanulsz.

2018. okt. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltál volna erre, mikor "felmentetted" magad. Még jó, hogy neked ilyen nagy hatásköröd van...

Nem tudom, hogy ez most valami vicckérdés, vagy mi???

A válasz természetesen nem. A szakma nem olyan, mint a közoktatás, hogy bizonyos dolgokat meg lehet "úszni". Ez olyan, mintha egy kőműves felmentetné magát falazásból. Értelmetlen.

Ha mégis vonz a programozás, még mindig ott vannak az OKJ-s képzések (pl.: webprogramozó). Vagy a Green Fox Academy...

2018. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Manapság lehet egy tantárgyból felmentetni magad?

Ha ezt 20 éve is így volt és tudtam volna róla felmentettem volna magam töriből, mert nem érdekel mi volt régen:D

2018. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Informatika szakon tömény matek van, rengeteg képlettel. Nem diszkalkuliásnak való.

De ha csak lusta voltál, akkor be tudod hozni a lemaradást, csak kérdés, hogy miután felmentetted magadat, engednek-e érettségizni matematikából, mert könnyen lehet, hogy emelt matek nélkül nem kerülhetsz be.

2018. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!