Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java vagy Python - mi a...

Java vagy Python - mi a véleményed, melyikre nagyobb az igény?

Figyelt kérdés

Melyiket tartják többre, melyik a keresettebb és mit gondolsz, miért?


Mennyit keres egy Python programozó és mennyit egy Java fejlesztő mondjuk egyformán 5 év tapasztalattal és közepes cégnél? Van különbség?



2018. nov. 13. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem a java jobb lehetőség és több pénz

de jó ha a pythont vagy más nyelveket is ismersz

2018. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Melyiket tartják többre"


nem a nyelvtől függ, hogy kit mennyire mekkorának tartanak


"melyik a keresettebb és mit gondolsz, miért?"


szerintem egyformán keresett -> java (android miatt, meg üzleti alkalmazások), python (tudományos/AI/mindenféle adattal való dolgozás)


hogy ki mennyit keres nem tudom, munkakör függő, de szerintem pythonban magasabb

2018. nov. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A javasok keresik a legtobbet (legalabbis multis viszonylatban) illetve rajuk van a legnagyobb kereset. Pythonnal szinte lehetetlen programozoi allast talalni. Backendre alkalmas lenne, de itthon nem terjedt el az eziranyu felhasznalasa a nyelvnek. Egyeb allasoknal pedig ahol python kell, azok nem annyira programozoi allasok, hanem data science, adatelemzes, kvantitativ fejlesztes, etc... Azaz olyan allasok ahol nem a programozoi tudas a lenyeg, hanem a matek peldaul.

Szoval ha programozo akarsz lenni akkor mindenkeppen java.

2018. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
(Egyebkent viszont egy data scientist jobban keres mint egy java fejleszto ugy altalaban, de mint irtam, az nem programozas. Es jobal nehezebb is beletanulni.)
2018. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Python backendes állás tényleg nagyon kevés (Django és Flask), de mi például tesztautomatizálásra használjuk saját termékre (nem desktop/web) és igen ott kell programonzi, illetve belsős toolok fejlesztésére használjuk még.


"Mennyit keres egy Python programozó és mennyit egy Java fejlesztő mondjuk egyformán 5 év tapasztalattal és közepes cégnél" Lehetetlen megmondani, cégfüggő.


Itthon mindenképpen java dominál és nagyon sok álláslehetőség van jó pénzért, java biztos megy majd még egy ideig, mert nagyon sok rendszert írtak benne.


Stackoverflow-s statisztika: [link]


Python viszont egyre népszerűbb, mindenre van már saját könyvtár.

[link]


A kérdésed megfogalmazásából azt gondolom nem annyira vagy jártas a témában, kezdésnek a Pythont javasolják inkább, mert egyszerűbb.

2018. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

3.:


Egyetértek az általad leírtakkal, de egy dolgot hozzátennék. A python egyértelműen első számú nyelv

a Data science + A. I. + bármilyen adatfeldolgozás vonalon.

De ne feledjük, hogy ez a terület az a A. I. techikák elterjedése miatt irgamatalanul. fog fejlődnia jövőben és annyi adatfeldolgozó/kutataó szakemberre lesz szükség mint kb égena csillag...

Tehát hosszú távon egy Python-Data Analytics irány talán jobb befeketteés lehet mint Pl Java-ban szoftvert fejleszteni.

2018. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!