Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell linux alá programo...

Hooks kérdése:

Hogyan kell linux alá programot letölteni?

Figyelt kérdés
Raspberry Pi 3+ alá NOOBS-hoz töltenék le VLC-t és Commandert, de nem sikerül

2018. nov. 14. 14:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem működik?

sudo apt-get install vlc

2018. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen disztribúció és miért nem sikerül? Mi a hiba?
2018. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Akkor biztos másképp kell.
2018. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A NOOBS csak az operációs rendszer telepítésében segít, nem egy kifejezett Linux-disztribúció.


Ha Raspbian-t tettél fel, akkor nyitsz egy parancssort/konzolt/terminált és oda beleírod, hogy:

sudo apt install vlc


illetve - mivel a Total Commander egy eleve Windowsos szoftver - helyette ott a Double Commander:

sudo apt install doublecmd-common

2018. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Vagy Midnight commander:

sudo apt install mc

utána az "mc" paranccsal tudod indítani.

2018. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ugye nem exe fájlokat kezdtél el leszedni netről? :)
2018. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
a vlc-t a szoftver-zónáról töltöttem le, azt hiszem ki kellene csomagolni, mert tömörített, nem .exe fájl. 20 éve basic-ben programoztam, egyszerű programokat írtam szórakozásból (if-then), de már nagyon kijöttem a gyakorlatból. ráadásul vizuális típus vagyok...
2018. nov. 15. 08:36
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem is kell ehhez programozni egy sort sem.
2018. nov. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ez a szoftver zóna ránézésre is egy gagyi vacak. Viszont engem a hivatalos VLC oldalra irányít át, ahol feketén-fehéren le van írva, hogy kell Linuxra telepíteni.

Ugye nem a Windows verziót töltötted le?


Leírtuk már, hogy kell telepíteni.

2018. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 tabaki ***** válasza:
100%

Azt félretéve, hogy linuxban általában az ott megszokott módon érdemes telepíteni, egyáltalán hogyan jutott eszedbe, hogy egy ingyenes programot ne a saját oldaláról szedjél le?

Egyébként a nagyvonalúan csak Commanderként aposztrofált program bennem is azt a gyanút ébreszti, hogy voltaképpen a Total Commanderre gondolsz, nem pedig a ... Commander nevű linuxos fájlkezelők valamelyikére. Három-négy ilyen biztosan van, de egyiket sem szokás név nélkül említeni, mintha mindenkinek tudnia kéne, miről van szó. Egyszóval, nem alaptalan a feltételezés, hogy windowsos programok megszerzése érdekében ügyködtél, ami linuxban fölösleges igyekezet, de még nem késő abbahagynod...

2018. nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!