Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha programozó szeretnék...

Ha programozó szeretnék lenni, akkor melyik egyetemre menjek? (mintatervek linkelve)

Figyelt kérdés

Jelenleg az Óbudai Egyetem gazdaságinformatika szakára járok, de át szeretnék jelentkezni az üzemmérnök informatikus szakra vagy az SZTE-re vagy a Gamf-ra.


SZTE-s tanterv:

[link]


Úgy látom ez a szak csak programozókat képez, és a programozáson belül lehet szakosodni backendre, frontendre, meg "internet of things-re". De ez sokkal de sokkal nehezebbnek tűnik, mint a Gamf.


Gamf tanterv:

[link]


Itt csak simán szoftverfejlesztésre lehet szakosodni (azon belül nem). Viszont úgy gondolom, ezt könyebb elvégezni, mint az SZTE-t és sokan írjátok itt a gyakorin is, hogy amúgy se egyetemen tanítanak meg programozni.


Szóval melyiket válasszam? Itt az Óbudain nem szeretnék maradni több okból sem, amiket most nem részleteznék.



2018. dec. 1. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
A gamfon nem sok matek van, gagyinak tűnik. Inkább az SZTE.
2018. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%

"Viszont úgy gondolom, ezt könyebb elvégezni, mint az SZTE-t"


Minél nehezebb elvéezni egy sulit, annál jobb szakemberré válsz. Már ha ez számít neked valamit..


"és sokan írjátok itt a gyakorin is, hogy amúgy se egyetemen tanítanak meg programozni."


Nem hát, hanem a Tesco parkolójában. LOL

2018. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

én a Gamf-ot választanám (feltéve ha tetszik a két szakirány valamelyike)


szerintem fel lehet jutni a hegyre apránként nem kell a legmeredekebb sziklafalat megmászni és ugyanoda jutsz... sőt! nagyobb valószínűséggel felérsz :D

2018. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Ajánlanék egy extra opciót, most van elég sok gyorstalpaló tanfolyam, van köztük pár nagyon jó. Érdemes esetleg ezt is átnézni.
2018. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Őszinte leszek veled. Én a DE-IK PTI Bsc-re jártam tanulni. Két előnyöm volt az egyetemből:

1) Gyakornokként sokkal könnyebb volt elhelyezkedni,

2) tartottam egy csomó magánórát, ami rákényszerített arra, hogy olyan szinten megértsem a programozás elméletét, hogy akár egy takarítónőt is meg tudjak tanítani programozni.

A szakmai sikeremhez ezek járultak hozzá a leginkább.


És hogy használom-e az egyetemen tanult tudást? Nos, nem. Még nem volt rá szükségem. Backend fejlesztőként dolgozom egy .NET Core-ra építő rendszeren, így azzal a tudással, amit egyetem előtt (vagy épp egyetem alatt néhány hobbiprojekt során) magamra szedtem, bőven jól boldogulok. Ha így nézzük, tökmindegy, milyen képzésre jársz. Egyébként a 3 éves képzést 5 év alatt csináltam meg.

2018. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szóval akkor megérné valamilyen gyorstalpaló tanfolyamra mennem, vagy OKJ-re? Az a baj, hogy rengeteg olyan dolgot tanulok egyetemen, aminek köze sincs a programozáshoz, és nehéz átmenni belőle, nem megy, és nem is érdekel. Ráadásul 3-as átlag kell, hogy ne rakjanak fizetősre, ami szerintem nem lenne meg :( Ha el lehet diploma nélkül is jelentkezni, akkor inkább valami tanfolyamra mennék, és a nagy részét a szakmának munka közben tanulnám meg.


Most konkrétan itt az Óbudain Prog1-ből ZH-ztam, és be kellett magolni a programozási tételeket meg néhány rendező algoritmust, és már megajánlott jegybe meg is van a tárgy.. A laborokat meg végzős hallgatók tartják, akik sajnos nem nagyon tudnak tanítani, így úgy érzem kb semmit nem ér az egyetem. Ugyanakkor az analízist, statisztikát, diszkrét matekot, meg lineáris algebrát nyomatják 1000-el és nem nagyon megy sajnos :/


Engem inkább a webfejlesztés érdekel. Ahhoz amúgy se kell matek, szóval win-win szitu, csak nem tudom, hogy egy OKJ-vel mennyire tudnék elhelyezkedni. Úgy tudom Frontend munkákat könnyen lehet diploma nélkül is találni. Igaz ez? Backendeshez meg mindenképp kell papír?

2018. dec. 2. 16:57
 7/17 A kérdező kommentje:
*Ha el lehet diploma nélkül is HELYEZKEDNI
2018. dec. 2. 16:59
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
El lehet papír nélkül is helyezkedni, csak valamivel nehezebb. De ha már bekerültél valahova, akkor kutya nem nézi, és persze az egyetemet bármikor elvégezheted. Ha pedig nulláról indulnál akkor kifejezetten NEM javaslom az egyetemet. Ott a képzés elmélet orientált, olyat tanítanak, amiből egy junior programozó szinte semmit nem profitál, mikor meg már kéne neki, addigra rég elfelejti. Másrészt lehet fikázni a "code money" munkaköröket, de az az igazság, hogy az iparnak van igénye rá, és manapság lazán meg lehet keresni a nettó 250-300k-t. Az meg már nem rossz pénz kezdőként, és bármikor továbbképezheted magad...
2018. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani ilyen tanfolyamokat? Greenfoxot ismerem, de az felejtős az 1 millás tandíja miatt.
2018. dec. 2. 23:15
 10/17 anonim ***** válasza:
akkor marad az anál és a linalg, esetleg próbáld meg az epam-ot hátha
2018. dec. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!