Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programozás

A kérdés

Legjobb C# fejlesztői környezetek? Linux és windows alá?

Windows 7 alatt használom a visual studio 2017-et. Igazából jó, néha kicsit belassul, de gépem se mai már.

Kérdésem az lenne, hogy milyen alternatívákat ajánlotok windows alá?

Illetve, hogy linux alá működik e olyan (monorol hallottam), hogy úgy működik mint a visual studio kb, tehát szépen írom a programom, ctrl+s-el mentek, és ha futtatni akarom lefut, és megjelenik a parancssor (terminál)? Létezik ilyen könnyen működő? Úgy hallottam igen, és az a mono...

Nem annyira értek hozzá.

Köszönöm a válaszokat!

jan. 11. 22:11  Privát üzenet  

A válaszok

"Legjobb C# fejlesztői környezetek?"

* MonoDevelop: [link]

* SharpDevelop: [link]

de sok kódszerkesztőben van C#-hoz kódszínezés, -kiegészítés, -javaslat - akár a Geany-ban:

* [link]

vagy akár Sublime Text-ben:

* [link]

atom.io-ban:

* [link]

VS Code-ban:

* [link]

vim-ben:

* [link]

vagy akár eMacs-ben:

* [link]

ehhez ad eszközöket az OmniSharp:

* [link]

"Illetve, hogy linux alá működik e olyan (monorol hallottam)"

Két fő fordító van: az előbb említett Mono:

* [link]

és a .NET Core:

* [link]

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 11. 23:55 Privát üzenet
A Visual Studio-nál jobb IDE nincs C#-hoz Windows alatt. Esetleg a JetBrains Rider, ami cross-platform, de csak 30 napos próbaváltozata van ingyenesen.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 12. 00:00 Privát üzenet
gyoom nevű felhasználó válasza:

linux és windows alatt is visual codeban .net corera lehet fejleszteni.

Míg a monodeveloperben .net standard és ahogy láttam a 4.8-ig támogatja eddig(ez az utolsó framework amit kiadtak)

szóval frissítik rendesen.

monoban gtks alkalmazásokat lehet csinálni,de akár windows formos alkalmazást is csinálhatsz és persze a konzolosat is.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 12. 06:10 Privát üzenet
Windowsra sharpdevelopot én is ajánlom.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 14. 09:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Olvastam, hogy a PHP nyelv fő fejlesztői nemrég átmentek egy másik projektre. Emiatt lelassul majd a nyelv fejlődése?
Hogy lehet 2007-es Excelben előhívni a "Fejlesztői eszközök" menüt?
C# WIndows ablakos alkalmazás fejlesztői környezetben hogyan tudok elkészíteni egy egyszerű, henger térfogatát kiszámoló programot? Sajnos, még idegen nyelvű videót se találtam...
Milyen ingyenes Java fejlesztői környezetek vannak?
Milyen többplatformos fejlesztői környezetek, programnyelvek léteznek, desktop, web, mobil fejlesztéshez? Durva megközelítésben egyszer lefejlesztett alkalmazás működne ezeken a platformokon.
Milyen PIC-programozó fejlesztői környezetek léteznek?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!